Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pôvodne nemal Marek Gruca hrať do konca sezóny, no proti policajtom už strieľal za Farmakol Tatran

Sportnet|Publikované 22. sep 2002 o 22:00

Prešov - Záležitosť v prípade príchodu odchovanca prešovskej hádzanej Mareka Grucu z Považskej Bystrice do Farmakolu Tatran Prešova na študentské

hosťovanie nabrala v minulých dňoch nečakane rýchly spád. Zo zamýšľaného hosťovania sa napokon po dohode klubov vykľul riadny prestup. Aj potrebné formality v súvislosti s ním prešovskí funkcionári vybavili promptne a tak staronová akvizícia Prešovčanov sa mohla vo farbách "farmaceutov" predstaviť prvý raz aj v interligovom zápase s bratislavskými policajtmi.

"Pôvodne som do konca sezóny nemal vôbec hrať, keďže študentské hosťovanie mi bolo podľa mňa neoprávnene zamietnuté a môj bývalý klub mi navrhol disciplinárny trest. Bol som z toho dosť znechutený. Trénoval som síce s mužstvom Farmakolu Tatran, ale majstrovské zápasy, to je predsa o niečom inom. A tie som nemohol donedávna hrávať. V kútiku duše som ale veril, že sa veci pohnú na môj osoh. Vyšlo to a ja som mohol nastúpiť," konštatoval po zápase s ŠKP Bratislava už hráč ŠK Farmakol Tatran Prešov Marek Gruca.

Nastúpili ste po dlhšej pauze, takže ako hodnotíte svoj výkon?

"Nebol bohvieaký. Predsa len sa pod neho podpísala dlhšia zápasová absencia. Musím priznať, že som bol i značne nervózny. Chcel som dokázať už v prvom vystúpení, že stálo za to bojovať za môj návrat do rodného mesta. Po prvých minútach nervozita opadla. Lenže musím povedať, že výkonnostná rezerva tam bola."

Čo podľa vášho názoru rozhodlo o päťgólovej výhre Farmakolu Tatran?

"Najmä po prestávke brankár Bakša toho dosť vychytal. Lenže my sme už v prvom polčase zahodili sedem náskokov, čím sa obrali už vtedy o výraznejší náskok. Zlepšená hra v obrane po obrátke bola základom úspechu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.