Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Považania sa ohradili proti totálnej nemohúcnosti, vraj nevarili víťaznú polievku z vody

Sportnet|Publikované 18. nov 2002 o 23:00

Púchov Púchovčanov sa dotkli poznámky, ktoré sa objavili v médiách po uplynulom prvoligovom vystúpení doma s Košičanmi, že vraj nebyť nešťastného

vlastného zásahu Beňa, nestrelili by ešte dlho gól. "Myslím si, že tieto slová sú nadnesené, nezodpovedajú celkom pravde. Mali sme i my dostatok príležitostí, trebárs Paľo Vavrík alebo Perniš, nevarili sme polievku z vody. Keby bol stav bezgólový, určite by sme si dali viac záležať pri streľbe, aby sa skóre zmenilo," riekol Zdeno Štrba (na snímke vľavo), stredopoliar Matadoru.

Určite ale Považania mali značne uľahčenú úlohu na ceste k trom bodom. Nielen preto, že rozhodujúcu strelu zariadil pre nich hráč súpera, ale i z toho dôvodu, že tigri neohrozili domácu svätyňu. "Domnievam sa, že v jesennej časti boli Košičania jediným súperom, ktorý u nás netrafil medzi žrde. Boli síce nejaké náznaky, ale našťastie pre nás lopta mala zakaždým iný smer." Tento hráč hostiteľov naznačil, že domáci nemali ani raz stuhnutú krv žilách, ani raz neboli skamenení pri nejakej akcii hostí. Ani vtedy, keď Juhás vystihol úmysel dribľujúceho brankára Bernadyho a zobral mu loptu? "Nejaká chybička sa vždy vkradne do celkového výkonu, no z toho mráčika nezapršalo. Mne sa viac nebezpečná zdala možnosť Kozáka, ktorý sa uvoľnil, ale v koncovke neprejavil dosť pokoja." Rozhodne ale Púchov mohol byť uveličený iba bodmi, nie vlastným výkonom. Chcel sa rozlúčiť s priaznivcami víťazstvom, vyšlo mu to, no rozpaky zostali. "Aspoň sme bojovali, veď na takomto teréne sa nič iné ani nedalo. No nedarilo sa nám, nehrali sme perfektne." Škoda, že menej disponovaný Matador predsa našiel spôsob, ako dostať na kolená východiarov.

Mimochodom, aj Zdeno si dal už v najvyššej súťaži vlastný gól, pred rokom v meraní síl s Interom mu pripísali "vlastenca". "Viem sa preto vžiť do pocitov nešťastníka Beňa. Pre každého je to veľmi nepríjemné. Navyše, tento zásah rozhodol o výsledku, kým môj vlastný gól iba zhoršil konečný výsledok, keď sme už prehrávali 0:1. Preto ma to až tak veľmi nebolelo. Stať sa to môže každému, preto sa domnievam, že Košičania svojmu spoluhráčovi nič nevyčítali. Jednoducho je to smola. Jednotlivec chce zabrániť gólu, ale pritom loptu pošle poza chrbát svojho brankára." Súdiac podľa komentáru Štrbu predošlé vzájomné meranie síl v Čermeli malo oveľa vyššiu úroveň než sobotňajší súboj. Jednak bolo kvalitnejšie ihrisko, okrem toho tigri boli v silnejšom zložení. "Hlavne technicky mal vtedajší duel lepšie parametre. Teraz sme mali herne prevahu my." Aj Štrba skúšal ohroziť Kobra, ale jeho hlavička bola málo razantná a strelecký pokus zase príliš prudko vypálený, preto lopta išla mimo. "Odchádzali sme síce z ihriska v rozpačitej nálade, chceli sme ukázať viac, lenže na druhej strane máme za sebou dlhú jeseň. Veď sme sa predstavili v Pohári UEFA, v Slovenskom pohári, preto niektorí chlapci majú toho plné zuby," zakončil úvahu o "únave materiálu" Z. Štrba.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.