Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Považania iste nebudú ľahkým sústom pre Košičanov

Sportnet|Publikované 14. okt 2005 o 22:00

Košice - Iba tri stretnutia sú na programe 7. kola hádzanárskej extraligy mužov, pretože štvrté predohrali v strede týždňa. V ňom si podľa

papierových predpokladov poradil favorizovaný Prešov v Sečovciach kde vyhral o sedem gólov 33:26. Dnes a zajtra teda dohrajú spomínané kolo, v ktorom najväčšiu pozornosť púta súboj vedúcej dvojice na košickej palubovke. Po šiestich kolách sú na čele osemčlenného peletónu hráči 1. MHK Košice, ktorí zatiaľ neokúsili trpkosť prehry a pred druhou Považskou Bystricou majú jednobodový náskok. Práve spomínané družstvá sa dnes o 16.00 h stretnú v košickom VŠA. Pôvodne sa malo hrať v úradnom hracom čase o 18.00 h, ale vedenie hádzanárskeho klubu po dohode so súperom preložilo kvôli futbalového druholigovému šlágru (Košice - Slovan, pozn. autora) začiatok svojho stretnutia o dve hodiny skôr.

Len málokto z košických priaznivcov hádzanej veril, že zverenci trénera Gabriela Schmiedta budú patriť medzi favoritov základnej časti, ktorá sa po dnešnom siedmom kole prehupne do svojej druhej polovice. Do nej môžu Košičania vstúpiť bez straty bodu ak dokážu v domácom prostredí zdolať viac ako zdatného súpera a vicemajstra z Považia. Hráči si však inú možnosť ako víťazstvo nepripúšťajú, čo potvrdzujú aj slová pravého krídelníka Jána Faitha (na snímke). "Naším cieľom je potvrdiť body, ktoré sme si v uplynulom kole priviezli z palubovky súpera. Budeme sa snažiť hrať svoju hru, aby sme získali ďalšie víťazstvo v rade," hovorí. Považania podobne ako hráči 1. MHK kráčajú od víťazstva k víťazstvu a naznačujú svoje ambície bojovať o najvyššie priečky tabuľky. Košičanov čaká oveľa zdatnejší súper, ako bol nováčik z Topoľčian, ktorý ich dosť potrápil. Zverenci trénera G. Schmiedta sa predstavia v domácom prostredí iba tretí raz v tejto sezóne. "Je to pre nás ďalšia motivácia, aby sme divákom ukázali, že vyhrávať vieme nielen vonku ale aj doma. Patrilo by sa vyhrať a potvrdiť, že predchádzajúce víťazstva neboli iba náhodné, ale že hráme dobrú hádzanú. Pre úspešný výsledok chceme urobiť všetko," prezrádza J. Faith. Kormidelník Považanov Košičan Martin Lipták po jednom stretnutí sa pochvalne vyjadril na hru košického celku, ale iste sledoval aj jeho slabé stránky, aby mohol pripraviť na dnešný zápas čo najlepšiu taktiku. "Vieme, že nás čaká náročné stretnutie, ale prípravný mikrocyklus je rovnaký ako na každé iné stretnutie. Na poslednom tréningu si ešte pozrieme hru nášho súpera na videu, aby sme sa mohli čo najlepšie pripraviť. Dôležité bude, aby sme zachytili úvod stretnutia a nenechali si vnútiť ich štýl hry," myslí si košické krídlo. V tejto sezóne sa im darí, a ešte ani v jednom stretnutí nemuseli doťahovať výraznejší náskok súpera. Nemuseli siahnuť až na dno svojich síl, možno aj preto, že hrali s papierovo slabšími družstvami. Predsa len sila ich dnešného súpera s viacerými legionármi sa nedá porovnávať napríklad s hrou nováčika. Momentálne hrajú v dobrej psychickej pohode, čo sa priaznivo odzrkadľuje v samotných stretnutiach. "Nesmieme poľaviť v koncentrácii ani na chvíľu, aby to súper mohol využiť a získať nejaký náskok. Naposledy sa nám to stalo v Topoľčanoch a mali sme čo robiť aby sme vyhrali. Aj preto musíme hrať zodpovedne na každom poste a hlavne v koncovke musíme byť dôrazní. Iba tak získame potrebný pokoj," hovorí J. Faith. Verí, že skorší začiatok ich stretnutia neodradí divákov, ale naopak prídu ešte v hojnejšom počte na šláger siedmeho kola hádzanárskej extraligy. Hráči svojimi výkonmi poslali priaznivcom svojou hrou i výsledkami najlepšiu pozvánku a tak sa oplatí prísť do hľadiska vo VŠA, kde sa iste dnes bude hrať od prvých minút zaujímavá hádzaná.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.