Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Poučenie zo Svitu, všetko sa sústreďuje na Nitru

Sportnet|Publikované 29. nov 2006 o 00:00

Spišská Nová Ves Krutú prehru si pripísali na svoje konto basketbalisti Spišskej Novej v podtatranskom derby vo Svite. Prehru o 31 bodov neočakávali

ani tí najväčší pesimisti, nehovoriac o tom, že v prvom polčase hostia zaznamenali len 18 (!!!) bodov.

"Tá krutá prehra bola reálna. Svit hral veľmi dobre, či už v obrane alebo útoku. Že si na nás dali pozor v obrane svedčí našich 51 bodov. Svit je momentálne v "laufe", ťahá víťaznú sériu, má dobre zložený káder. Z každej prehry si treba zobrať ponaučenie," hovorí tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický a pokračuje:

"Musíme sa sústrediť na sobotňajší domáci zápas s Nitrou, aby sme mali po dobrom výsledku kľudné vianočné sviatky, hoci ešte potom cestujeme do Lučenca."

Do termínové kalendára v tomto týždni pribudol aj súboj v Slovenskom pohári v Pezinku.

"Pohárový zápas berieme skôr ako prípravu na súboj s Nitrou. Je jasné, že by sme chceli nad Pezinkom uspieť," povedal tréner, ktorý má k Pezinku srdcový vzťah. Pôsobil tu ako hráč, rodák zo Spiša aj žije so svojou rodinou v Pezinku.

"Samozrejme, že je to moja srdcovka. Mám tam veľmi veľa známych a chcel by som sa tam ukázať v čo najlepšom svetle. Nezabúdajme ani na to, že Spišská Nová Ves je obhajca v pohárovej súťaži. Pezinok je ťažký súperom. Mám informácie, že chcú v pohári "prejsť" aj cez Spišskú Novú Ves a budú na nás poriadne vyhecovaní," skonštatoval pred dnešným atraktívnym duelom Milan Černický.

Najčastejším opakujúcim slovom v spišskonovoveskom basketbalovom klube je zranenie, zranenie.... Pre zranenie nemôže už niekoľko týždňov hrať Marko Kragič, zranil sa aj Igor Pešta. A tak v ostatných zápasoch nastupujú Spišiaci v oklieštenej zostave doplnenej o mladých hráčov.

"Začal trénovať Igor Pešta. Pôjdeme s nami do Pezinka, ak by to bolo možné, tak by som ho chcel ušetriť, aby nemusel v pohári hrať. Radšej nech je fit na sobotu. Keď to však bude nutné, tak dnes nastúpi. Čo sa týka Kragiča, volal mi predvčerom večer zo Spilitu. Už z hlasu bolo cítiť, že je o niečo optimistickejšie naladení. Podľa vyšetrení, ktoré absolvoval v Splite mu lekári povedali, že od 12. decembra by mohol začať športovať," dodal tréner Černický.

Súvisiace články