Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Potvrdilo sa, že nestačí, ak zaberú jedna-dve hráčky

Sportnet|Publikované 7. nov 2002 o 23:00

Košice - Basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice podľa očakávania prehrali v stredu na palubovke najväčšieho favorita A-skupiny Severnej konferencie

Európskeho pohára FIBA Dinama Moskva 58:69.

Košičanky od začiatku ťahali za kratší koniec a po polčase prehrávali už o devätnásť bodov. Náskok Moskovčaniek o čosi stiahli až v záverečnej štvrtine, keď už bolo o víťazkách rozhodnuté. "V prvom polčase to bolo veľmi slabé, podobné ako v našom domácom zápase proti Dinamu. Druhý polčas sme síce vyhrali, ale celkovo som z výkonu sklamaný. Pochváliť môžem iba Škvarekovú a novú posilu z Ruska Maksimenkovú," vyjadril sa pre TASR bezprostredne po zápase tréner Delty Ján Krajňák.

Podľa štatistík to naozaj vyzerá, akoby z tímu slovenského zástupcu boli na palubovke iba tieto dve hráčky. Škvareková a Maksimenková nastrieľali spolu 39 bodov, kým celý zvyšok družstva iba 19. Pritom napríklad Jalčová hrala 25 minút (10 streleckých pokusov z hry - 1 úspešný), Lešková 24 (7-1) a Nagyová 18 (6-0, z trestných hodov 8-4).

Dvadsaťročná ruská posila Svetlana Maksimenková nastúpila v drese Delty na prvý zápas v pohárovej súťaži a ukázala, že by mohla byť naozaj platnou posilou. Mladá krídelníčka zaznamenala v Moskve tri trojky (z 5 pokusov) a z tresných hodov mala stopercentnú úspešnosť (4-4). Kapitánka Škvareková pridala k svojim 20 bodom aj 10 doskokov. Ako však už pred odletom do ruskej metropoly pre náš denník povedal tréner Krajňák, nestačí, ak zahrajú jedna-dve hráčky, zabrať musí väčšina. Jeho slová sa v Moskve stopercentne potvrdili.

Sumár stredajších výsledkov A-skupiny: Dinamo Moskva - Delta V.O.D.S. Košice 69:58 (22:14, 43:24, 60:41), najviac bodov Dinama: Van Gorpová 18, Speranská 14, Burseová 11. Delta V.O.D.S.: Škvareková 20 (2 trojky), Maksimenková 19 (3 trojky), Nagyová a Šodová po 4, Garčárová 3, Lešková a I. Jalčová po 2, Kažimírová 0, Rošková 0. TH: 26/21 - 16/11, trojky: 0:5, osobné chyby: 17:24, 300 divákov.

Quay Posir Poznaň - MÁV Coop Szolnok 69:65 (15:24, 35:29, 47:43), najviac bodov: Pantelejevová 27, Barényiová 12 - Delmisová 19, Petrovičová 18.