Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Potvrdilo sa reálne rozloženie síl v súťaži

Sportnet|Publikované 30. nov 2006 o 00:00

Poprad - Popradská hokejová liga (www.hkpoprad.sk/phl2) pokračovala ďalšími zápasmi. Stretnutiami 7. kola sa skončila prvá tretina súťaže. Mimoriadne

zaujímavý je pohľad na priebežnú tabuľku. Okrem toho, že ani jeden zápas sa neskončil remízou, víťazstvá sú od 1. do 8. miesta rovnomerne odstupňované od 7 do 0, a naopak, rovnako aj prehry od 0 do 7. Medzi všetkými mužstvami susediacimi v tabuľke je rovnomerný dvojbodový rozdiel. Platila zásada, že každé mužstvo na vyššej priečke porazilo všetky celky pod sebou. Tabuľka po prvej tretine súťaže odráža reálnu silu jednotlivých tímov.

HK La Terra Poprad - HK Vulkán Poprad 5:7 (1:1, 0:2, 4:4)

Vo vyrovnanom zápase si hráči Vulkánu vypracovali rozhodujúci náskok v druhej tretine, ktorú vyhrali 2:0 a tento dvojgólový rozdiel si dokázali udržať až do konca stretnutia. Veľkú zásluhu na tom mal autor štyroch bodov Mlynár a trojbodový Hyben.

Súpiska - góly a asistencie za HK La Terra: Kamil Dulovič (2+0), Drahoslav Dúbravský (1+1), Peter Kostka (0+2), Patrik Štrbka (0+2), Jaroslav Kupčo (1+0), Štefan Babič (1+0), Jaroslav Divoký, Martin Čumpelík, Ján Marušinec, Andrej Pikovský, Peter Polovka a v bránke Radovan Úroda.

Súpiska - góly a asistencie za HK Vulkán: Peter Mlynár (1+3), Dušan Hyben (2+1), Slavomír Habiňák (2+0), Matej Klema (2+0), Miloš Kovalčík (0+1), Dušan Kacvinský, Peter Karabin, Ivan Odehnal, Miroslav Zeman, Adrián Znanec a v bránke Pavol Puky.

HK S&M Trading Hranovnica - HK Poprad-Veľká 1:3 - nedohrané

Zápas bol poznačený prílišnou nervozitou, ktorá vyvrcholila v druhej tretine viacerými nepeknými zákrokmi, nešportovým správaním a hromadnou bitkou, po ktorej bolo stretnutie predčasne ukončené. Zápas bude mať dohru na stretnutí vedenia Popradskej hokejovej ligy. Do vyrieknutia verdiktu ligovej komisie nad týmto súbojom zatiaľ zostal v platnosti priebežný stav, ktorý bol na ukazovateli v momente ukončenia zápasu.

Súpiska - góly a asistencie za HK Hranovnica: Stanislav Palguta (1+0), Elemír Chovan, Patrik Pristáš, Ján Rusnák, Vladimír Rybař, Milan Sabo, Jozef Štolc, Vlastimil Štrbka, Maroš Gajan, Pavol Šifra a v bránke Anton Malý.

Súpiska - góly a asistencie za HK Veľká: Jozef Smolko (2+0), Tibor Rovenský (0+2), Jozef Gapa (1+0), Branislav Majerčík (0+1), Branislav Gavalier, Vladimír Guzlej, Tomáš Hrušovský, Dominik Snášel, Slavomír Špak, Roman Slavkovský, Jozef Turák a v bránke Jakub Depta. Vylúčení: 0:1 na 2 min. (Jozef Gápa).

HK Svit-Podskalka - HC Elite Forces Poprad 1:11 (0:3, 1:3, 0:5)

Podskalka, ktorá bola v doterajšom priebehu súťaže napriek piatim tesným prehrám vždy na dosah zisku bodov, v tomto zápase po prvýkrát úplne vyhorela. Eliťáci si veľmi rýchlo vytvorili trojgólový náskok, ktorý položil základ ich úspechu. Aj keď sa ich gólostroj na určitý čas zastavil, v závere druhej tretiny pridali ďalšie tri góly a v záverečnej tretine svoje víťazstvo ešte výrazne prikrášlili. Vynikajúci zápas odohrali útočníci Gužiak - autor troch gólov a štyroch asistencií a Radušovský, ktorý vsietil šesť gólov.

Súpiska - góly a asistencie za HK Podskalka: Dušan Sopoliga (1+0), Peter Jurčík (0+1), Branislav Budzák, Dušan Chlebák, Martin Depta, Branislav Jendrušiak, Peter Lačný, Martin Michalík, Peter Weiss, Ján Hyben, Miroslav Koščák, Ľubomír Leskovjanský, Jozef Muller a v bránke Erik Štolc.

Súpiska - góly a asistencie za HC Elite Forces: Martin Gužiak (3+4), Matej Radušovský (6+0), Richard Guzy (1+1), Ján Maličký (0+2), Marián Barilla (0+2), Marcel Bobko (1+0), Silvester Kočiš (0+1), Peter Valigurský (0+1), Martin Buranovský, Arpád Karkusz a v bránke Michal Radušovský. Vylúčení: 1:2 na 2 min. (Miroslav Koščák - Silvester Kočiš, Marián Barilla).