Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

VSS bude v Lipanoch v úlohe favorita

Líder hrá vonku. Hotujú sa naňho Lipany. (Autor: Judita Čermáková)
Daniel Dedina|Publikované 22. okt 2016 o 00:00

Súboj posledného s prvým uvidia v Lipanoch.

LIPANY/KOŠICE. Súboj posledného s prvým uvidia v sobotu o 14.30 hod. diváci v Lipanoch, kde sa v stretnutí 12. kola II. ligy Východ predstaví líder tabuľky, FC VSS Košice.

Košický celok sa zatiaľ v aktuálnej sezóne vezie na úspešnej vlne.

Dobrú náladu v šatni ešte viac vylepšil minulotýždňový domáci plný zásah s Liptovským Mikulášom (2:1).

„Každé víťazstvo nás teší. S Liptákmi to bol náročný zápas, hralo sa v nepríjemnom počasí a na ťažkom teréne. Takéto vydreté tri body sú vždy pre mužstvo veľkou vzpruhou. Bola to zároveň odmena za to, že sme na ihrisku makali od prvej do poslednej minúty. Vieme veľmi dobre, že nás v Lipanoch nečaká nič ľahké. Domácich poženú vpred ich priaznivci, pred ktorými sa bude chcieť súper vypnúť k čo najlepšiemu výkonu. Musíme sa prezentovať vlastnosťami, ktoré nás doteraz zdobili. To znamená poctivosťou, dôslednosťou a dostatočnou pripravenosťou. Tak môžeme byť úspešní,“ rozhovoril sa Mojmír Trebuňák, jeden z mnohých talentovaných mladíkov v súčasnom kádri VSS.

Lipany sa v tabuľke pohybujú plece popri pleci s Rimavskou Sobotou, kde Košičania prednedávnom remizovali 0:0.

„Každý súper sa snaží na nás poctivo pripraviť, máme už momentálne asi inú reputáciu ako na začiatku sezóny. Ťažko povedať, či to tentoraz bude podobný zápas ako v Gemeri alebo odlišný. Viac ukáže až samotné dianie na ihrisku.“

Trebuňák si veľmi dobre pamätá prvý vzájomný duel s Lipanmi, ktorý sa hral ešte v Haniske. V ňom už v 35. min putoval po červenej karte predčasne pod sprchy.

„Aj s odstupom času si stojím za tým, že to bolo veľmi prísne vylúčenie. Dnes sa určite budem snažiť o to, aby som sa viac zviditeľnil futbalovými zbraňami a aby som v prvom rade pomohol svojmu mužstvu. Po prvom zápase som chlapcom ďakoval za to, ako to vtedy zvládli. Teraz je rad na mne, aby som im to vrátil,“ dodal nádejný útočník.

Pozor na štandardky

A ako sa na tento zápas hotujú v tábore súpera?

„Príprava prebiehala v osvedčenom rytme. Každý zápas v druholigovej súťaži je pre nás ťažký, súperi v nej majú svoju kvalitu. Nič špeciálne sme však pred týmto zápasom netrénovali. Určite to ale pre Lipany bude futbalový sviatok, VSS Košice sem nechodia každý deň. V krátkom slede privítame prvé tri tímy tabuľky. Naši priaznivci sa majú na čo tešiť, bude to pre nich ozajstný bonbónik,“ povedal kapitán Lipian Ivan Pončák.

Jeho mužstvo naposledy prehralo v Poprade 0:1 gólom z 89. minúty. Už tretíkrát mu bodovo vykypelo z hrnca v absolútnom závere, čím sa pripravuje o drahocenné body v tabuľke.

„Predtým proti Liptovskému Mikulášu sme na konci naopak mali tutovku my, už som si vravel, že to zlomíme, no nestalo sa. Inkasujeme nesmierne veľa gólov zo štandardiek a po centrovaných loptách súperových hráčov. Na Lokomotíve sme dostali päť gólov po rohových kopoch. Neviem, či je to nedostatočnou koncentráciou v závere, ale je to pomaly až neuveriteľné,“ poznamenal Pončák.

Súvisiace články