Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Potvrdené: Vodnopólová lahôdka bude v Košiciach

Sportnet|Publikované 22. okt 2014 o 22:00

Naša vodnopólová reprezentácia nastúpi v A skupine Svetovej ligy doma v troch zápasoch.

Naša vodnopólová reprezentácia nastúpi v A skupine Svetovej ligy doma v troch zápasoch - v Novákoch, Košiciach a Bratislave.

KOŠICE. Prezident Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) Juraj Kula prezradil, že v hre boli len tieto tri mestá:

,,Išlo len o to, kde a ktorého súpera určí výkonný výbor. Vzhľadom k tomu, ako vyzerá situácia v našom hlavnom meste s bazénom, nebolo možné očakávať zabezpečenie zápasu s Gréckom v Bratislave, takže sme rozhodli, že v Novákoch budú hrať Gréci, v Košiciach Maďari a v Bratislave Rumuni.“

Na východe republiky sa teda fanúšik mokrej lopty môže tešiť na exkluzívneho súpera, 17. februára 2015 príde Maďarsko.

,,Treba si uvedomiť, že sú to aktuálni majstri sveta, finalisti ME v Budapešti, majú najviac olympijských prvenstiev v histórii zo všetkých krajín, ide o najlepšie družstvo na svete v histórii a súčasnosti. Čo k tomu dodať? Jednoducho, plaváreň musí byť zaplnená v Košiciach do posledného miesta,“ je o tom presvedčený prvý muž nášho vodného póla.

Otázka je, či prídu Maďari v plnej sile.

,,Ťažko teraz predpokladať, poznajúc ich mentalitu a trénera Benedeka ja osobne očakávam plnú silu Maďarov, u nás sa pravdepodobne nepredstaví Jozef Hrošík, ale prisľúbil účasť v kvalifikácii na ME. Osobne som veril, že by nás mohol posilniť Erik Bundschuh, ktorý hrá desať rokov v Maďarsku, ale vyzerá to tak, že nejaví o našu reprezentáciu záujem, lebo sa snaží o čiapočku Maďarska, ale nevie sa prebojovať zo širšieho do užšieho kádra. Rešpektujem však tento stav.“

Očakávania SZVP, ale aj hráčov a fanúšikov v tejto sezóne sú naozaj veľké.

„Všetci sa nesmierne tešíme na Svetovú ligu, pretože je to najvyššia športová výzva, aká mohla prísť, je to najlepšia príprava na kvalifikačné zápasy ME,“ dodal Kula.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.