Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Posunul Egypt, o svadbe je ticho

Sportnet|10. júl 2001 o 09:28

Skalického rodáka Žigmunda Pálffyho možno v týchto dňoch najčastejšie stretnúť v Zoracentre na bratislavských Pasienkoch. Spája príjemné s užitočným. Celý deň je so svojou snúbenicou Zorou Czoborovou, bývalou majsterkou sveta v aerobiku, a v posilňovni ..


Žigmund Pálffy so snúbenkou Zorou Czoborovou. FOTO - RUDOLF BIHARYSkalického rodáka Žigmunda Pálffyho možno v týchto dňoch najčastejšie stretnúť v Zoracentre na bratislavských Pasienkoch. Spája príjemné s užitočným. Celý deň je so svojou snúbenicou Zorou Czoborovou, bývalou majsterkou sveta v aerobiku, a v posilňovni naberá kondíciu na svoju deviatu sezónu v NHL.

„Na sklamanie z vypadnutia v play off s neskorším víťazom Stanley cupu Coloradom som zabúdal na Havajských ostrovoch v Tichom oceáne,“ spomínal 29-ročný hokejista. „Rád spoznávam nové končiny sveta, aj vlani som si výborne oddýchol na ostrove Bali v Indickom oceáne. Ale zakaždým som sa už tešil na Slovensko, na rodinu, priateľov.“

Najlepšie zarábajúci slovenský športovec často utráca peniaze na cestovanie, v lete mal ešte naplánovanú cestu s rodičmi do Egypta. „Plány sa posunuli, už to nestihnem. Nechcem ochudobniť prípravu, a tak sme návštevu severnej Afriky odložili na budúci rok,“ vysvetlil Pálffy. Útočník Los Angeles Kings patril v minulej sezóne – vo svojej najlepšej v NHL – medzi 10 najproduktívnejších hráčov základnej časti. Aj na nový ročních sa pripravuje zodpovedne, tréningový program mu tak ako vlani prichystala Zora Czoborová.

„Opäť sa zameriame na najviac namáhané časti tela, po skúsenostiach z minulého ročníka pridáme viac pozornosti stehenným svalom,“ uviedol Pálffy, ktorý v správach sleduje letný pohyb hráčov v NHL. Žigo má zmluvu v Los Angeles ešte tri sezóny, ale zaregistroval, že králi stratili kanadského útočníka Luca Robitailla i jeho krajana Stua Grimsona. „Prekvapilo ma to. Za Robitailla bude treba získať adekvátnu náhradu so streleckými schopnosťami, Grimsona považujem za najlepšieho bitkára v NHL – taký hráč môže mužstvu chýbať.“ Stanley cup je hlavným cieľom tímu z mesta anjelov, ktorý žije v tieni basketbalistov Lakers, víťazov dvoch posledných ročníkov NBA. Začiatkom augusta vykorčuľuje Pálffy so širším tímom reprezentácie Slovenska na sústredení v Piešťanoch, prvým vrcholom sezóny vo februári 2002 by aj preňho mal byť olympijský turnaj v Salt Lake City. Po dlhšom čase sa vráti do mesta, kde hral na farme New York Islanders.

Dovtedy zrejme dostane ešte množstvo otázok, kedy chystá so Zorou Czoborovou svadbu. „Treba vydržať,“ zvykne odpovedať hokejový virtuóz a zdá sa, že v tomto lete ešte zostane slobodný.

Súvisiace články