Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Posun oboch finále dvojhry US Open o jeden deň

SITA|8. sep 2011 o 23:30

Organizátori záverečného štvrtého grandslamového turnaja sezóny US Open v New Yorku oznámili posun oboch finále hlavných súťaží dvojhry o jeden deň.

NEW YORK. Ženy budú bojovať o titul v nedeľu (22.00 h SELČ) namiesto soboty a muži - už štvrtý rok v rade - v pondelok (takisto od 22.00 h SELČ) namiesto nedele.

Dôvodom na zmenu rozpisu je sklz, ktorý vznikol dvoma dňami takmer kompletne bez tenisu pre nepriazeň počasia. V utorok sa na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických 2011 nehralo vôbec, v stredu v areáli Billie Jean King USTA National Tennis Center absolvovali dovedna len 10 gemov troch zápasov osemfinálového 4. kola singlovej súťaže mužov.

V piatok odohrajú z hlavného "menu" iba dve štvrťfinále dvojhry mužov v dolnej polovici "pavúka" (Nadal - Roddick, Murray - Isner). V sobotu prídu na rad všetky semifinále dvojhry mužov i žien.

Pre dážď preložili finále dvojhry mužov na pondelok už v sezónach 2008 - 2010. V roku 2008 sa pritom dostal pätnásty deň US Open do programu po 21 rokoch. V sezóne 1987 zdolal Ivan Lendl v takto preloženom finále Matsa Wilandera.

Súvisiace články