Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Postupom do finále urobili prvý krok...

Sportnet|Publikované 15. nov 2005 o 23:00

Trebišov - Po skončení jesennej časti najvyššej regionálnej súťaže, resp. po predohranom jarnom kole malo kvarteto treťoligistov ešte povinnosti v

regionálnej časti Slovenského pohára vo futbale. Kým prvý semifinálový duel Stará Ľubovňa - MFK Košice B ŠTK VsFZ odložila a odohrá sa na jar, ten druhý sa hral na Zemplíne. Trebišovčania v ňom privítali futbalistov spod Turnianskeho hradu a tí veru budú chcieť čo najskôr zabudnúť na tento zápas, v ktorom podľahli domácim v pomere 2:5, pričom žlto-modrí spálili minimálne tri ďalšie vyložené šance. Popri dobrej hre domácich zaujala aj úroda gólov, veď hráči Slavoja v ostatných dvoch majstrovských stretnutiach nezaznamenali ani jeden presný zásah, no z "cementárov" si robili doslova trhací kalendár.

V zápase sa okrem dvojgólového strelca P. Ruskovského zaskvel aj Jaroslav Capko. Kým v prebiehajúcej sezóne strelil dva góly, dnes ich dal v jednom zápase presne toľko. "Nepatrím medzi vychýrených kanonierov, preto góly, ktoré som dal ma určite tešia, ale aj celková hra sa musela prítomným divákom páčiť. Pripravovali sme sa ako na každý iný zápas, no kvôli veľkej maródke si zahrali aj hráči z dorastu. Je to predsa len iný zápas ako tie majstrovské, kde ide o body, ale zasa na druhej strane účasť vo finále nás veľmi teší. V tomto dueli sme mali tiež možnosť dobrým výsledkom sa ospravedlniť našim priaznivcom za ostatné neúspešné výsledky. Je dobré, že sa nám to výsledkom a predvedenou hrou podarilo," povedal obranca Slavoja.

Význam tohto zápasu zdôraznil aj kormidelník Slavoja Trebišov Vladimír Rusnák, ktorý v ňom videl popri možnosti reputácie aj šancu priblížiť sa k zisku pohára. "Keď už sme sa dostali tak ďaleko, bola by škoda nehrať finále. Zároveň sme tým chceli urobiť prvý krok k trebišovským fanúšikom, získať si ich priazeň, keďže sme im v niektorých domácich zápasoch ostali veľa dĺžni. Chlapci hrali uvoľnene, dali pekné góly a napriek pozmenenej zostave ukázali, že majú svoju kvalitu," zdôraznil tréner trebišovského Slavoja.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.