Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Postúpili mladí atléti Prešova a Bardejova

Na štyridsaťmetrovej trati súťažili aj chlapci (Autor: Roman Guliš)
Juraj Ščerbík|Publikované 23. jún 2017 o 22:00

Na tartane ZŠ Šmeralova boli školské majstrovstvá kraja družstiev a jednotlivcov.

PREŠOV. Na krajských majstrovstvách v Prešove štartovali najúspešnejší žiaci z okresných kôl.

Víťazné kolektívy a prví v disciplínach postúpili do celoštátnej súťaže. Vyhrali dievčatá ZŠ na Šmeralovej ulici Prešov a chlapci ZŠ na Komenského ulici Bardejov.

Kto zvíťazil

Výsledky disciplín: 60 m 1. Erika Brehuvová, Bardejov, 8,55 s, 2. Rebeka Leničová, Vranov n/T, Lúčna, 8,70 s, 3. Jana Malachovská, St. Ľubovňa, Komenského, 8,70 s – 1. Tomáš Matuščák, Humenné, Sv. Cyrila a Metoda, 7,35 s, 2. Andreas Zavacký, Poprad, Jarná, 7,57 s, 3. Patrik Karabin, Vranov, Bernolákova, 7,57 s,

300 m 1. E. Brehuvová, Bardejov, 45,80 s, 2. Viktória Štofaniková, Prešov, 17.novembra, 45,81 s, 3. Nina Rusinková, Bardejov, 46,90 s – 1. T. Matuščák, Humenné, 38,56 s, 2. Marek Vašičkanin, Bardejov, 38,80 s, 3. Samuel Dudžák, St. Ľubovňa, 38,99 s,

800 m 1. Tamara Ivančová, Vranov, Lúčna, 2:30,36 min, 2. Zuzana Daňová, Poprad, Spoj. škola, 2:39,19 min, 3. Petra Fivaldská, Humenné, Hrnčiarska, 2:42,56 min,

1000 m 1. Kristian Saluga, Levoča, G. Haina, 2:50,95 min, 2. Patrik Jackanin, Bardejov, 2:55,53 min, 3. Daniel Merjavý, Vranov, Sídlisko II, 2:56,02 min, 4x60 m 1. Vranov n/T, Lúčna, 33,61 s, 2. Prešov, Šmeralová 34,31 s, 3. St. Ľubovňa, Komenského, 34,63 s – 1. Bardejov 29,34 s, 2. Vranov, Benoláková, 30,22 s, 3. S. Ľubovňa 30,29 s.

Guľa 3 kg 1. Denisa Lenková, Bardejov, 11,16 m, 2. Patrícia Uličná, 9,85 m, 3. Antónia Uličná, obe Prešov, Šmeralova, 9,72 m – 1. Patrik Dudáš, Vranov, Bernoláková, 13,21 m, 2. Marek Billý, Malcov, 12,86 m, 3. Samuel Soloninka, Vranov, Bernoláková, 12,50 m,

diaľka 1. D. Lenková, Bardejov, 480 cm, 2. Ema Macejová, Vranov, Lúčna, 477 cm, 3. Daša Betešková, Prešov, Máj. Nám. 454 cm, – 1. K. Saluga, Levoča 581 cm, 2. Martin Revák, Sabinov, Komenského, 574cm, 3. Tomáš Hurka, Prešov, Máj. povstania, 564 cm,

výška 1. Natália Naďová 150 cm, 2. P. Uličná, obe Prešov, Šmeralova, 145 cm, 3. Karolína Kubošiová, Poprad, A. V . Scherfe, 140 cm – 1. 1. Samuel Hermanovský, Vranov, Bernolákova, 165 cm, 2. Patrik Kovaľ, Prešov, Šmeralova, 165 cm, 3. Alexej Masica, Humenné, Darg. Hrdinov, 165 cm,

hod kriketkou 1. Anna Jacková, Sabinov, 17.novembra, 54,60 m, 2. A. Uličná, Prešov, 53,90 m, 3. Soňa Stojáková, Bardejov, 53,58 m – 1. 1. Miroslav Muller, St. Ľubovňa, 74,08 m, 2. Marek Billý, Malcov, 71,40 m, 3. Filip Dic, St. Ľubovňa 70,48 m.

Bodovanie škôl: Žiačky – 1. ZŠ Šmeralova Prešov 804 b, 2. ZŠ Lúčna Vranov n/T 771, 3. ZŠ Komenského Lipany 706 , 4. ZŠ Komenského Bardejov 703, 5. ZŠ Nižná brána Kežmarok 693, 6. ZŠ Poprad-Spišská Sobota 609, 7. ZŠ Gašpara Haina Levoča 572, 8. ZŠ Komenského St. Ľubovňa 513, 9. ZŠ Hrnčiarska Humenné 469.

Žiaci – 1. 1. ZŠ Komenského Bardejov 849, 2. ZŠ Gašpara Haina Levoča 835, 3. ZŠ Bernolákova Vranov n/T 833, 4. ZŠ Fischera Kežmarok 799, 5. ZŠ Cyrila a Metoda Humenné 786, 6. ZŠ Šmeralova Prešov 750, 7. ZŠ Komenského St. Ľubovňa 736, 8. ZŠ 17.novembra Sabinov 649, 9. ZŠ Dostojevského Poprad 458.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 24/217. V predaji do pondelka 26. 6.

Autor: Juraj Ščerbík

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.