Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Postúpili iba favoritky, Šarapovová prežila dva mečbaly

SITA|3. jún 2007 o 21:19

PARÍŽ 3. júna (SITA) - Tri Rusky, dve Srbky, Američanka, Belgičanka a Češka postúpili do štvrťfinále dvojhry žien na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros (dotácia 15 264 500 eur, ...

PARÍŽ 3. júna (SITA) - Tri Rusky, dve Srbky, Američanka, Belgičanka a Češka postúpili do štvrťfinále dvojhry žien na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros (dotácia 15 264 500 eur, antuka vonku) v Paríži. S výnimkou nasadenej päťky turnaja, Francúzky Amélie Mauresmovej, postúpili medzi osem najlepších všetky najvyššie nasadené hráčky. Miesto Mauresmovej vo štvrťfinálovom oktete zaujala deviata nasadená Ruska Anna Čakvetadzeová.

Osemfinálové súboje priniesli v nedeľu len dva trojsetové zápasy a žiadne prekvapenie na úkor rebríčkovej favoritky. Najväčšie problémy s postupom mala druhá nasadená Ruska Maria Šarapovová. Jej súperka, Švajčiarka Patty Schnyderová trikrát v treťom sete podávala na víťazstvo (*5:4, *6:5, *7:6), dostala sa k dvom mečbalom a celkovo jedenásťkrát bola dve loptičky od víťazstva. Napokon však ťahala za kratší koniec a po výsledku 3:6, 6:4, 9:7 sa tešila 20-ročná Ruska, ktorá v treťom sete častejšie ako je obvyklé ukazovala smerom k svojej súperke zaťatú päsť a v hektickom závere hlasným spôsobom dávala najavo priechod emóciám.

"Bolo to nesmierne vzrušujúce a napínavé stretnutie. Aj keby som prehrala, mohla by som si povedať, že som bojovala a urobila som všetko, aby som sa aj za nepriaznivého stavu vrátila do zápasu," skonštatovala šťastná Šarapovová.

Druhý trojsetový duel zvládla Srbka Ana Ivanovičová. Siedma nasadená zdolala Hantuchovej premožiteľku, Španielku Anabel Medinovú-Garriguesovú 6:3, 3:6, 6:3. V osmičke najlepších sú aj dve hráčky, ktoré už Roland Garros vyhrali. Sú nimi trojnásobná šampiónka, Belgičanka Justine Heninová a Američanka Serena Williamsová. A práve tieto dve tenistky vybojujú spoločný štvrťfinálový súboj. "Tento zápas chcem rozhodne vyhrať tak ako ostatné. Je to pre mňa veľká výzva,“ uviedla k súboju s bývalou svetovou jednotkou súčasná, Heninová. Mladšia zo sestier Williamsových, ktorá už v tomto roku šokujúco vyhrala ako nenasadená Australian Open, kontrovala: "Viem, že Justine vie udržať svoju hru na veľmi vysokej úrovni. Nikdy však dopredu samu seba neodpisujem. To by som tu už dávno nebola.“


Výsledky - nedeľa:


Dvojhra - 4. kolo (osemfinále):

Maria Šarapovová (2-Rus.) - Patty Schnyderová (14-Švajč.) 3:6, 6:4, 9:7

Anna Čakvetadzeová (9-Rus.) - Lucie Šafářová (25-ČR) 6:4, 0:6, 6:2

Justine Heninová (1-Belg.) - Sybille Bammerová (20-Rak.) 6:2, 6:4

Ana Ivanovičová (7-Srb.) - Anabel Medinová-Garriguesová (24-Šp.) 6:3, 3:6, 6:3

Jelena Jankovičová (4-Srb.) - Marion Bartoliová (18-Fr.) 6:1, 6:1

Svetlana Kuznecovová (3-Rus.) - Šahar Peerová (15-Izr.) 6:4, 6:3

Serena Williamsová (8-USA) - Dinara Safinová (10-Rus.) 6:2, 6:3

Nicole Vaidišová (6-ČR) - Tathiana Garbinová (19-Tal.) 6:3, 6:1


Štvrťfinálové dvojice:

Justine Heninová (1-Belg.) - Serena Williamsová (8-USA)

Jelena Jankovičová (4-Srb.) - Nicole Vaidišová (6-ČR)

Ana Ivanovičová (7-Srb.) - Svetlana Kuznecovová (3-Rus.)

Anna Čakvetadzeová (9-Rus.) - Maria Šarapovová (2-Rus.)


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články