Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Postihnutá Farkašová získala na MS už druhé zlato

Henrieta Farkašová (vpravo) s navádzačkou Natáliou Šubrtovou. (Autor: TASR)
SITA|24. feb 2013 o 14:38

Trojnásobná paralympijská víťazka z Vancouvru získala už svoju ôsmu zlatú na svetových šampionátoch – v slalome.

LA MOLINA. Slovenskí zdravotne hendikepovaní alpskí lyžiari si včera na majstrovstvách sveta v španielskej La Moline vybojovali v slalome dve medaily.

O obe sa postarali zrakovo postihnutí reprezentanti - v kategórii žien si už svoje druhé zlato na tomto šampionáte vybojovala Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou.

Farkašová získala štyri zlaté na MS 2011 v Sestriere a na MS 2009 v Kórei takisto dve zlaté.

Medzi mužmi na strieborný stupienok vystúpil Miroslav Haraus s navádzačkou Máriou Zaťovičovou. Obhajca zlata v tejto disciplíne z predchádzajúcich dvoch šampionátov Jakub Krako (navádzač Martin Motyka) sa musel tentoraz uspokojiť až s piatou priečkou.

Medzi telesne postihnutými v kategórii stojacich žien skončila Petra Smaržová piata, medzi mužmi s rovnakým druhom hendikepu bol Martin France šiesty.

Výsledky - slalom:

ZRAKOVO POSTIHNUTÍ:

MUŽI: 1. Ivan Francev / navádzač German Agranovskij (Rus.) 1:57,94 min, 2. Miroslav Haraus / Mária Zaťovičová (SR) 1,27 s, 3. Valerij Redkozubov / Vjačeslav Molodcov (Rus.) +2,17, 4. Radomír Dudáš /Maroš Hudík +2,31, 5. Jakub Krako / Martin Motyka +3,53, 6. Michal Beladič / Filip Švidroň (všetci SR) +7,76

ŽENY: 1. Henrieta Farkašová / Natália Šubrtová (SR) 2:08,82, 2. Alexandra Francevová / Pavel Zabotin (Rus.) +1,67, 3. Viviane Forestová / Chloe Lauzonová-Gauthierová (Kan.) +4,78,... nedokončili preteky Petra Kozičková / Tomáš Hájek (SR)

TELESNE POSTIHNUTÍ:

STOJACI:

MUŽI: 1. Vincent Gauthier-Manuel (Šp.) 1:55,85, 2. Thomas Pfyl (Švaj.) +1,45, 3. Adam Hall (N.Zél.) +1,84,... 6. Martin France (SR) +9,61

ŽENY: 1. Marie Bochetová (Fr.) 2:04,98, 2. Andrea Rothfussová (Nem.) +6,82, 3. Alexandra Starkerová (Kan.) +8,67,... 5. Petra Smaržová (SR) +14,65

SEDIACI:

MUŽI: 1. Philipp Bonadimann (Rak.) 1:58,52, 2. Taiki Morii (Jap.) +4,15, 3. Dietmar Dorn (Rak.) +6,94,... bez účasti SR

ŽENY: 1. Anna Schaffelhuberová (Nem.) 2:26,18, 2. Anna-Lena Forsterová (Nem.) +5,13, 3. Kimberly Joinesová (Kan.) +6,58, ... bez účasti SR

Súvisiace články