Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Post predsedu SP MFK opäť osirel

Sportnet|Publikované 22. jan 2009 o 23:00

Na koncoročnej výročnej členskej schôdzi futbalového klubu SP MFK Rožňava sa predseda Ľubomír Hlaváč po ročnom pôsobení vzdal svojej funkcie, čo

potvrdil aj na hráčskej schôdzi.

ROŽŇAVA. Rožňavský futbal, ktorý už niekoľko sezón zažíva krízu a nedokáže nadviazať na slávnejšiu minulosť, sa opäť ocitol v situácii, ktorá je neradostná a môže negatívne ovplyvniť zimné prípravné obdobie. Januárové odchody sa už akosi v klube udomácnili a stáva sa tradíciou, že bezvládie nastáva pred jarnou odvetou, čomu nasvedčujú i fakty z nedávnej minulosti.

Trojročné bezvládie

Nelichotivý stav, v ktorom sa rožňavský futbal niekoľko rokov nachádza, nebol vždy zapríčinený iba nadšencami, ktorí vynakladali úsilie na chod klubu. Úlohu zohrával i nedostatok finančných prostriedkov a taktiež bez výboru a riadiacej činnosti sa existovať nedalo. Počas zimnej prestávky v sezóne 2001/2002 sa stal šéfom MFK VTJ Rožňava Viktor Baláž. Takmer o rok sa vzdal funkcie predsedu klubu. "Nedokázal som zjednotiť futbalové hnutie a ďalej nie som schopný túto funkciu zastávať. Nedá sa to robiť taktiež na úkor môjho zamestnania a rodiny," uviedol toho času V. Baláž. Po jeho odchode nastalo na tri sezóny obdobie bezvládia a okrem registrácie neexistoval ani oficiálny výbor. Štatutárnym zástupcom sa stal futbalu oddaný činovník Ivan Čillík, ktorý o rok odstúpil z tejto funkcie.

Šéfoval dva roky

V marci roku 2006 začalo svitať na lepšie časy. Zvolil sa nový výbor a bremeno zodpovednosti na seba vzal nový prezident klubu SP MFK Rožňava Stanislav Prcúch. V januári 2008 abdikoval z funkcie." Treba prijať zodpovednosť za postavenie "áčka" v tabuľke. Cieľom bolo budovať mužstvo pre postup do tretej ligy a nie bojovať o záchranu. Za nesplnenie tohto cieľa nesiem spolu s výborom plnú zodpovednosť, a preto odovzdávam funkciu následníkom, ktorí budú mať nové myšlienky a vyvedú rožňavský futbal zo súčasnej krízy," povedal v tom čase na margo abdikácie S. Prcúch.

Po roku sa lúči

Žezlo prevzal bývalý hráč Rožňavy Ľubomír Hlaváč. "Mojou víziou je zastaviť pokles a dostať "áčko" do normálneho fungovania. Chcem na tomto poli niečo dokázať a pracovať v klube je pre mňa poctou. Vkladám do toho svoj voľný čas, svoj um a svoje kontakty. Jednoducho, idem do toho," uviedol pred rokom pri nástupe do funkcie predsedu klubu Ľ. Hlaváč. Pri odchode po ročnom pôsobení uviedol, "problémy sú s hráčmi a je nedostatok finančných prostriedkov pre činnosť klubu. Je málo funkcionárov a prakticky som všetko ťahal sám. Popri zamestnaní, keď sú ľudia v práci či na týždňovkách sa futbal robiť nedá a všetko sa potom len pláta. Hľadáme riešenie a prebehli jednania s primátorom. Je potrebné sfunkčniť správnu radu a potom už výbor bude vedieť, čo má robiť. Do budúcnosti je taktiež dôležité riešiť post plateného manažéra a hospodára klubu". Rožňavský fanúšik môže teda čakať na ďalšieho spasiteľa, ktorý by po rokoch kolapsu okresný futbal oživil a výrazne zmenil k lepšiemu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.