Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Post-Dispatch očakáva výsledok Demitrovej arbitráže až v pondelok

TASR|1. aug 2003 o 19:42

St. Louis 1. augusta (TASR) - Napriek tomu, že arbitrážne rozhodovanie o plate v znení nového kontraktu v zámorskej NHL odštartuje už v piatok, denník ...

St. Louis 1. augusta (TASR) - Napriek tomu, že arbitrážne rozhodovanie o plate v znení nového kontraktu v zámorskej NHL odštartuje už v piatok, denník Post-Dispatch očakáva, že výsledky kauzy Slováka Pavla Demitru budú známe až v pondelok. Arbitrážne konanie o výške príjmu v novej zmluve medzi Demitrom a vedením St. Louis Blues sa uskutoční v Toronte po tom, čo sa vo štvrtok obe strany mimosúdnou cestou nedohodli.

"Obyčajne je rozhodnutie arbitrážneho súdu známe do 48 hodín od začatia vypočúvania argumentujúcich strán. Avšak pretože termín 1. augusta pripadol na piatok možno očakávať, že Demitrov prípad bude vyriešený až v pondelok," uviedol St.Louis Post-Dispatch, ktorý ďalej citoval generálneho manažéra bluesmanov Larry Pleaua: "Najlepšou vecou na arbitráži je to, že nakoniec sa podpíše kontrakt."

Okrem Pleaua zastupujú bluesmanov na arbitráži aj jeho asistent John Ferguson mladší a klubový advokát Fred Wilkins. Súčasťou prípravy na arbitrážne konanie je aj analýza vedomosti a skúsenosti z doterajších súdnych jednaní v snahe hľadať nové trendy pri konečných rozhodovaniach.

"Myslím, že pred arbitrážnym konaním sa len snažíme pripraviť ponuku pre hráča, o ktorom sa rozhoduje. Nemám predstavu, či to bude fungovať. Začneme s ponukou v strede a budeme sa približovať k nášmu stropu. Avšak určite sa nebudeme ponáhľať," skonštatoval Pleau, ktorý na rozdiel od Demitru čaká na tomto poli premiéra.

Spor o plat dubnického rodáka sa pred súd dostal už druhýkrát v jeho kariére, v prvom prípade sa Demitra dočkal zdvojnásobnenia platu. Súdny spor o gážu produktívneho centra St. Louis Blues sa dostane na stôl hneď na začiatok dvojtýždňových procesov. Bronzový medailista z Helsínk požiadal prostredníctvom svojho agenta klubové vedenie o arbitrážne konanie vo veci jeho nového kontraktu 15. júla. Demitra v minulej sezóne zarobil 3,975 milióna dolárov, zámorskí novinári odhadujú nový plat slovenskej hviezdy až okolo 7 miliónov dolárov.

pb fi

Súvisiace články