Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Posledný tím škótskej Premier League zrejme nezostúpi

SITA|1. jún 2004 o 16:07

EDINBURGH 1. júna (SITA) - Posledný tím uplynulého ročníka škótskej futbalovej Premier League Patrick Thistle zrejme našiel spôsob, akým sa vyhnúť zostupu do druhej najvyššej súťaže. Funkcionári malého ...

EDINBURGH 1. júna (SITA) - Posledný tím uplynulého ročníka škótskej futbalovej Premier League Patrick Thistle zrejme našiel spôsob, akým sa vyhnúť zostupu do druhej najvyššej súťaže. Funkcionári malého glasgowského klubu podali námietku, že víťaz I. divízie Inverness Caley Thistle nespĺňa všetky podmienky pre účasť medzi elitou. Funkcionári Invernessu, ktorý nemá požadovanú kapacitu štadióna 10 000 miest na sedenie, navrhovali, že odohrajú svoje domáce stretnutia na ihrisku Aberdeenu. To však účastníci Premier League na svojom utorkovom zasadnutí zamietli. "Chýbal nám jediný hlas. Sme sklamaní, pretože sme podľa nášho názoru splnili všetky potrebné kritériá. Proti verdiktu sa odvoláme," povedal predseda Invernessu Ken Mackie. Konečné slovo v tejto kauze bude mať Škótska futbalová asociácia.

Po sezóne 2002/2003 nepostúpil do Premier League pre rovnaký dôvod Falkirk. Voči pravidlu o minimálnych podmienkach štadióna sa v Škótsku ozýva čoraz viac kritických hlasov a s veľkou pravdepodobnosťou dôjde k odstráneniu tejto podmienky.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Chorvátsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Rakúsko vs. Severné Macedónsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Ukrajina
Kurzy prináša