Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Posledný domáci duel sa v Harichovciach nehral

Jozef Petruška|Publikované 5. jún 2016 o 22:00

Pred stretnutím oznámili zo Spišského Bystrého, že na stretnutie nemôžu pricestovať.

HARICHOVCE. Boj o vrchné priečky v 5. lige Podtatranskej graduje. V nedeľu bola pozornosť upriamená na trio Hrabušice – Poprad B – Harichovce. U posledne menovaného sa rozhodlo už hodinu pred zápasom.

Neprišli pre požiar

Predposledné kolo piatoligovej súťaže pod Tatrami mohlo sčasti rozriešiť postupovú hádanku. Došlo však k nečakanej situácii, ale futbalový život prináša aj takéto udalostí.

„Hodinu pred zápasom sme dostali informáciu zo Spišského Bystrého, že k nám nepricestujú. Vraj viacero hráčov išlo pomáhať k požiaru a tak nemohli vycestovať. Na stretnutie prišli aj delegovaní rozhodcovia. Z oboch strán bol aj vytvorený zápis o stretnutí, len samotné stretnutie sa neodohralo. Diváci sa až pri pokladni dozvedeli, že ostatnú bez futbalu,“ opísal situáciu v Harichovciach tréner Jozef Stofko.

„Neviem teraz povedať, kedy sa aj uskutoční. O týždeň máme posledné kolo a po ňom sa už nič hrať nedá. O náhradnom termíne so súperom sa ešte nehovorilo. Vychádza to tak, že by sa majstrák mohol odohrať cez týždeň. Zo strany hostí je snaha toto stretnutie odohrať.“

Rozhodne sa v poslednom kole

Piatoligová tabuľka je tak po nedeli neúplná. Paradoxom je, že práve kluby bojujúce o špicu tabuľky na seba narazia v poslednom kole, nakoľko prvé Hrabušice hostia tretie Harichovce.

Bodové odstupy sú minimálne a tretím do partie o prvé miesto je na stále aj rezerva Popradu.

„Vyzerá to tak, že sa možno rozhodne v poslednom kole, v poslednom zápase. V tejto chvíli ešte nemám potvrdený výsledok, ako hrali Hrabušice. Ale aj tak bola naša súťaž počas celej jarnej časti veľmi napínavá a verím, že o dobrý výsledok zabojujeme aj u lídra,“ dodal tréner Jozef Stofko.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.