Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Poslednú účasť si pamätá pätica

Sportnet|Publikované 18. sep 2007 o 22:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skSlovenské basketbalistky finišujú so snahou dostať sa na majstrovstvá Európy. Potrebujú vyhrať finálovú

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Slovenské basketbalistky finišujú so snahou dostať sa na majstrovstvá Európy. Potrebujú vyhrať finálovú skupinu kvalifikácie v spoločnosti Poľska a Izraela, iba tak prekĺznu na šampionát. Dnes hrajú v talianskom Lanciane s Izraelom, v piatok s Poľskom.

KOŠICE. Izrael postúpil zo skupiny, kde boli miernymi favoritkami Maďarky. Všetky tri tímy (aj Bulharky) však dosiahli zhodne 2 výhry 2 prehry a Izrael mal najlepšie skóre. Za pozornosť stojí, že Maďarky doma vyprášil 82:60. My sme v ním na nedávnej Veľkej cene Slovenska v Poprade vyhrali 73:52. Postup Poliek sa očakával, v konkurencii Fínska a Slovinska prešli skupinou bez prehry. Aj s nimi sme v príprave nedávno hrali na poľskej pôde, najprv sme prehrali 59:77, následne zvíťazili 71:61. Súper však hral bez najväčšej opory Dydekovej.

Máme čo oplácať

Pred dvoma rokmi boli ME bez nás. Na náš úkor postúpili z prvej fázy kvalifikácie Lotyšky, v dodatkovej časti sme sa však aj vtedy dokázali dostať na finálový turnaj. Na ňom sme síce zdolali Ukrajinu, ale podľahli Poľkám 63:79 a na šampionát postúpili naše severné susedky. Poľsku teda máme čo oplácať... Zo súčasného kádra v tom zápase nastúpili Michulková, Žirková, Kováčová a Jalčová, na lavičke bola i Lásková.

Pred štyrmi rokmi

Slovenky sa predstavili na ME naposledy v roku 2003. V Grécku obsadili siedmu priečku. Z dnešného výberu si na to pamätajú Žirková, Kováčová (tá bola už aj na ME 1997, kde získala striebro), Lásková, Luptáková a Borovičková. Aj tam sa Slovenky stretli s Poľkami a tiež neuspeli - 61:78.

Prestížna skupina

Ak sa Slovenky kvalifikujú na ME, čaká ich veľmi prestížna skupina. Hneď v pondelok 24. septembra narazia na obhajcu trofeje Česko. Nasleduje duel s Lotyšskom, ktorému by sa mohli naše revanšovať za vyradenie v základnej skupine kvalifikácie pred rokom (doma 73:72, v Rige 63:71). Na záver čaká Turecko, ktoré Slovenky dokázali poraziť na nedávnom turnaji v Maďarsku. Do ďalšej fázy postupujú zo skupiny traja.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.