Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Poslednú súťaž vyhrala Dahlmeierová, veľký glóbus získala Domračevová

(Autor: Twitter)
TASR|22. mar 2015 o 13:22

Súboj o malý glóbus za preteky s hromadným štartom zviedli Nemka Franziska Preussová a Ukrajinka Valj Semerenková. Úspešnejšia bola Nemka.

CHANTY-MANSIJSK. Posledná súťaž Svetového pohára v sezóne v ruskom Chanty-Mansijsku patrila biatlonistkám v pretekoch s hromadným štartom.

Na 12,5 km trati sa vyriešili aj dve neznáme - celkovou víťazkou Svetového pohára sa stala prvýkrát v kariére Bieloruska Darja Domračevová. A v pretekoch s hromadným štartom získala malý glóbus Nemka Franziska Preussová.

Záverečné zápolenie ovládla Nemka Laura Dahlmeierová. Druhá skončila Češka Gabriela Soukalová (+7,1), tretia Francúzka Marie Dorinová Habertová (+19,9).

Jediná slovenská biatlonistka na štarte Jana Gereková dobehla na 25. mieste (+4:17,4).

Vyrovnaný boj o malý glóbus

Náskok 32 bodov pred Kaisou Mäkäräinenovou mohol Bielorusku upokojiť. Len zázrak mohol spôsobiť, že by ju severanka v celkovom hodnotení Svetového pohára predstihla a obrala o premiérový veľký glóbus.

O malý medzi sebou bojovali Nemka Preussová a Ukrajinka Valj Semerenková. A keďže medzi nimi bol len jednobodový rozdiel, ocenenie získala lepšia z pretekov - Preussová.

Domračevová v úvodnej polovici strieľala bezchybne, Fínka dvakrát absolvovala trestný okruh. Jej nádeje sa znížili na minimum.

Bieloruska síce minula druhý terč na položke v stoji, ale priveľa nestratila. Pred ňou s malým náskokom bojovala dvojica Nemiek Preussová a Dahlmeierová.

Rozhodla posledná streľba

Nad súbojom o víťazstvo v disciplíne visel dlhšie otáznik. Najmä pre Preussovú bola čistá streľba dôležitá - Semerenková po prvej položke dvakrát krúžila na trestnom okruhu.

V záverečnej streľbe sa po dvoch chybách Nemky naskytla nádej pre Ukrajinku. Aj ona však raz minula a stratu už nedohnala.

Na čelo sa prebojovali dve bezchybne strieľajúce Češka Soukalová s malým náskokom pred Dahlmeierovou. Vo finiši mala viac síl Nemka a dosiahla druhé víťazstvo v kariére.

Jediná slovenská biatlonistka na štarte Jana Gereková nezačala dobre. Netrafila prvý, tretí a deviaty terč v ľahu, ďalšie tri chyby pridala v stoji. Finišovala na 25. mieste.