Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Poslednú Sláviu TU posilnil Brazílčan

Sportnet|Publikované 22. okt 2007 o 22:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skRady basketbalistov Slávie TU sa rozšírili. Čerstvá posila je až z ďalekej Brazílie. Volá sa Cleiton Luiz

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Rady basketbalistov Slávie TU sa rozšírili. Čerstvá posila je až z ďalekej Brazílie. Volá sa Cleiton Luiz Sebastiao a ide o naozaj robustného pivota.

KOŠICE. Sebastiao má 28 rokov, v posledných sezónach bolo jeho prechodným domovom USA, kde hrával vo viacerých univerzitných tímoch. V brazílskej najvyššej súťaži pôsobil vo farbách Minasu. Aj s jeho pomocou sa chce obhajca titulu postupne vyšplhať z nelichotivého posledného miesta tabuľky aspoň na priečky znamenajúce účasť v play-off.

Valibuk chcel do NBA

Nová akvizícia bude na palubovke neprehliadnuteľná meria 215 centimetrov a váži 130 kilogramov. "Vyštudoval v USA a pripravoval sa tam na profesionálnu kariéru. Tri roky figuroval na listine hráčov pre draft NBA. Byť draftovaným klubom zámorskej profiligy sa mu však nepodarilo, i keď určité kontakty boli napríklad s Chicagom. Jeho prednosti sú jednoznačne v defenzíve, je to typ na čiernu robotu," vykreslil generálny manažér Slávie TU Matúš Patarák.

Najťažšia dvojica ligy

Košice už jedného robustného a ťažkého pivota na tzv. pozícii päť majú, je ním Srb Dejan Stojanovič, topánka ich viac tlačí na pozícii pohyblivého pivota, tzv. pozícii štyri. Myslí si M. Patarák, že obaja spomínaní 'obri' môžu hrať vedľa seba ako štvorka a päťka? "Áno, je to možné. Sebastiao môže hrať i na štvorke a napokon, aj Stojanovič má dobrú streľbu zvonku, veď aj naposledy v Prievidzi zaznamenal nejaké trojky." Technici tak budú mať najťažšiu podkošovú dvojicu v extralige. Podľa Pataráka aj najlepšiu.

Na pozícii vypadávajúceho

Po posilách sa vedenie klubu neobzerá náhodou, veď Slávia TU je po prehre v Prievidzi v tabuľke už posledná. A to obhajcu titulu rozhodne nectí. "Vlani sme mal iný tím, teraz budujeme nový. Od toho sa odvíjajú ambície. Dúfam, že sa už skonsolidujeme a prestanú nás prenasledovať maródky." Posledný celok tabuľky z extraligy vypadáva a táto pozícia po 6. kole patrí práve Košiciam. Neobávajú sa funkcionári, že mužstvo môže mať veľké problémy so záchranou? "Ešte je priskoro o tom hovoriť, liga je dlhá. Určite budeme káder ešte doplňovať, môže dôjsť k nejakým výmenám. Veríme, že sa chytia aj mladí, v Prievidzi hral napríklad celkom slušne Draganovský," presvedčený je M. Patárák, že mužstvo bude mať na to, aby sa dostalo do play-off, čo je aj skromným cieľom úradujúceho šampióna pre tento ročník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.