Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Posledného zrazil nešťastný vlastný gól

Sportnet|Publikované 5. apr 2009 o 22:00

V 19. kole najvyššej regionálnej súťaže sa potrápil líder z Moldavy. V Sobranciach musel hrať štyridsať mińut v oslabení, no aj po vylúčení dokázali

skórovať a napokon potvrdili svoju silu. Stropkovčania si poradili s Veľkým šarišom a na jar ešte neprehrali. Beznádejne posledný tím Šaca-Brekov viedol po prvom polčase v Spišskom Pohdradí. Domáci však po zmene strán otočili, keď hostia si rozhodujúci gól strelili nešťastne sami. V závere však mali aj šťastie, že neodišli s vyššou prehrou, keď Podhradčania trafili dvakrát tyč. V Barci čakali diváci na gólové korenie márne, naopak fanúšikovia v Svidníku odchádzali spokojní po výhr ich tímu nad Topoľanmi. S pozíciou favoritov si poradili Lokomotíva i Bardejov, v dueli Krásnej so Sabinovom víťaza nebolo.

Stropkov - V. Šariš 1:0 (0:0)

STROPKOV. V závere úvodnej desaťminútovky mohol po prihrávke Medveca skórovať Vachaľ, ale loptu poslal zblízka vedľa brány. O minútu neskôr sa v šanci ocitol hosťujúci Vasiľ, ktorý taktiež mieril vedľa brány. Až prílišná snaha domácich viedla k ich častým nepresnostiam v rozohrávke. V 28. min. po prieniku Veselého odvracal hosťujúci Vasiľ loptu od ľavej žrde svojej brány. Vzápätí po priamom kope Lička hlavičkoval ten istý hráč opäť vedľa. Nepresnosť v prihrávkach z oboch strán bola veľmi vysoká a tak fanúšik futbalu veľa na pozeranie nemal. V 59. min. pri brankovej čiare o loptu zabojoval Vachaľ, poslal ju prudkou prihrávkou do päťky a Potoma pohotovou dorážkou dal jediný gól zápasu. Aj naďalej nebolo z futbalového umenia obidvoch mužstiev čo vidieť. Ešte v 73. min. mohol víťazstvo Stropkova potvrdiť striedajúci Paňko ale jeho hlavička smerovala iba do náručia dobre postaveného Lukáča. Za bojovnosť si domáci víťazstvo zaslúžili. Zatiaľ v jari ešte neprehrali. Ich výkon nie je nijako výnimočný, ale body potrebujú ako soľ.

PETER BARILA

Gól: 59. Potoma, ŽK: Paňko, Veselý - Bandžuch, pred 350 divákmi rozhodoval Čiták. STROPKOV: Biroš - Gonos, Zápotocký (62. Fečko), Pavlík, Morjak (46. Paňko) - Medvec, Ličko, Veselý, Vatraľ - Vachaľ, Potoma. V. ŠARIŠ: Lukáč - Marchevský (85. M. Beliš), V. Keresteš, Vasiľ, M. Keresteš - Kizák, Lacko, Kubánka (81. Halčák), Lendacký (77. Jaco) - Bandžuch, Jačišin.

Barca - Giraltovce 0:0

BARCA. Giraltovce v prvých 15 min. prekvapili nástupom. Mali tri gólové šance, ktoré domáci Kováč zlikvidoval. Potom sa hra vyrovnala, prišla aktivita domácich, strela Durbáka a hlavička Milkoviča, ktoré výborný Štefánik zlikvidoval. Do konca prvého polčasu sa hra odvíjala medzi šestnástkami. V druhom polčase domáci uragán likvidoval zázračný Štefánik. Nemohúcnosť domácich útočníkov naberala na obrátkach. Vyvrcholením nemohúcnosti boli dve nastrelené žrde a navyše nepremenený pokutový kop Durbáka. V posledným piatich minútach dvakrát hlavičkoval Giba z piatich a siedmich metrov tesne nad bránku.

MILAN SEDLÁK

ŽK: Giba, J. Kováč - Vojta, Harčár, Pribiš, Uhrín, pred 120 divákmi rozhodoval Fabíni. BARCA: M. Kováč - Barčák, Markovič, Eštočin, Kolár (69. Hudák), Durbák, Valkučák, J. Kováč, Hoščuk (54. Sališ), Pástor (75. Giba), Milkovič. GIRALTOVCE: Štefánik - Mitaľ, Puhák, Midžák, Čabala, Harčár, Bigoň (88. Hudák), Pribiš, Magač, Vojta (74. Blaško), Uhrín.

Sp. Podhradie Šaca-Brekov 2:1 (0:1)

SPIŠKÉ PODHRADIE. Domáci celok sa na víťazstvo s posledným mužstvom tabuľky nesmierne natrápil. Už od úvodu si Podhradčania vytvorili tlak a hostia sa spoliehali na občasné brejky. V 6. min. po nacvičenom signále po štandardnej situácii v poslednej chvíli obranca Šace zrazil loptu do bočnej siete. Hostia pohrozili po priamom kope Molčanom, ale jeho strela tesne minula bránu. Po štvrťhodine hry po Komarovom centri Mišenčík v záklone hlavičkoval len nad bránu. Ani Mrúzova a Pokrivčákove šance v ďalšom dianí nezostali premenené. V 32. min. hosťujúci Petrík vystrelil spoza šestnástky a po teči na prekvapenie všetkých domácich lopta skončila v sieti 0:1. Po zmene strán sa v stopercentnej šanci ocitol Pokrivčák, ale sám zoči-voči brankárovi nedal. Vyrovnať sa podarilo až Papcúnovi o šesť minút na to. Festival nepremenených šancí domácich pokračoval, keď opäť Pokrivčák netrafil po centri odkrytú bránu Šace. Otočiť výsledok sa podarilo Spišskému Podhradiu až v 76. min., po priamom kope Komaru si nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány obranca hostí Dzureň. V 80. a 84. min. ešte dvakrát zazvonila tyč po strelách Papcúna a striedajúceho Maliňáka. V závere už domáci hru kontrolovali a hostí k svojej bráne vôbec nepustili.

Góly: 53. Papcún, 76. Dzureň (vl.) 32. Petrík. ŽK: Soták, Papcún, Maliňák T. Lindvai, Balog. Pred 200 divákmi rozhodoval Mišenčík. SP. PODHRADIE: Ďurica, Soták, Papcún, Mišenčík, Babej, Mruz (74. Zavacký), Komara, Vaško (46. Maliňák), Jusko, Pokrivčák (80. Prusák), Glevický. ŠACA-BREKOV: Smetanka, Kováč, Lindvai J., Petrík (52. Majchrovič), Dzureň, Frajkor (18. Tóth), Lindvai T., Doša, Balog, Otu, Molčan.

V. ŠOLC

Svidník - Topoľany 3:0 (2:0)

SVIDNÍK. Svidník vykročil za prvým jarným víťazstvom aktívnym prístupom od úvodného hvizdu a už v 5. min. musel Čeklovský zasahovať pred osamoteným Soušekom. V 15. min. len tesne minul súperovu bránu priamy kop Horochoniča, ktorý si všetko vynahradil o desať minút neskôr. Druhú gólovú poistku pridal po centri Puchira v 32. min. Jadviš. Svidníku vyšiel aj nástup do druhého polčasu, keď sa opäť Jadviš presadil hneď po dvoch minútach hry. Od tohto momentu Topoľany pridali v aktivite, no Hvozdu dokázali zamestnať iba strelami z diaľky. Na domácej strane mohli zvýšiť náskok Horochonič, Palenčár a Kurilec, ale ani jeden zo strelcov už recept na súperovho brankára nenašiel.

Góly: 32. a 47. Jadviš, 25. Horochonič. ŽK: Kopka. Pred 300 divákmi rozhodoval Svat. Svidník: Hvozda Gergeľ, Jadviš (65. Palenčár), Matvej, Fečanin, Harakaľ, Pivovarník, Soušek (80. Mulík), Koša, Horochonič, Puchír (85. Kurilec). Topoľany: Čeklovský Kostovčík, Kopka, Firda, Smoľak, Horňák, Geroč, Petro, Marjov (46. Kandala), Rebej (80. Čornej), Bodnár (85. Halkai).

Imrich Makó

Sobrance - Moldava 0:1 (0:0)

SOBRANCE. V 9.min. domácemu Simčíkovi zle sadla lopta a zoči-voči brankárovi Vojtaškovi poslal loptu vedľa brány. Po polhodine súboja sa dostali do šance hráči lídra súťaže, Dupkala prihral pred bránu J.Majorošovi, ktorý zbrklo vystrelil ponad svätyňu. O minútu si spomínaní futbalisti vymenili úlohy. J.Majoroš posunul loptu Dupkalovi, ktorého jedovku domáci gólman Polomský v páde končekmi prstov vyrazil na roh. V úvode II.polčasu rozhodca vylúčil hosťom Majného, pretože nedovolene zastavil prienik Smoľáka. V 55.min. sa Polomský znova vyznamenal, keď bravúrne zlikvidoval Semanov krížny pokus. Po dvoch tretinách duelu sa osmelili aj Sobrančania, Simčíkov priamy kop letel mimo svätyne. V 69.min. sa vysoký favorit stretnutia dočkal gólu. Aktívny J.Majoroš využil chyby domácich obrancov a krížnou strelou po zemi rozhodol o výsledku stretnutia.

(janč)

Gól: 69. J. Majoroš, ČK: 51.Majný (Moldava), ŽK: Praščák, Kapláč, Komár, Mihalovič - Andraščík, pred 400 divákmi rozhodoval Jancura, SOBRANCE: Polomský - Chýrik, Klamo, Pavlina, Mihalovič (79.Roško) - Komár, Kapláč, Praščák, Ličko - Smoľák, Simčík (74.Romanec). MOLDAVA: Vojtaško - Aličkovič (60.Koššuth), Ziemba, Seman, Majný - Andraščík, J.Majoroš, G.Majoroš, Šrobár - Hritz (75.Baránek), Dupkala (60.Kozák).

Vedúca Moldava vydrela víťazstvo v Sobranciach

Líder z Moldavy n/B. sa poriadne natrápil na "povinné" víťazstvo v Sobranciach. Na víťazný gól čakal takmer do 70.minúty zápasu.

Nebojácni Sobrančania

Hráči suverénnej Moldavy n/B. si po konečnom hvizde rozhodcu v zápase so Sobrancami riadne vydýchli. Tamojšia omladina z horšej časti tabuľky sa vypla k mimoriadne bojovnému a kolektívnemu výkonu. Vysokému favoritovi zápasu dlho úspešne vzdorovala. Ak by v 69.minúte súboja Jozef Majoroš nerozvlnil sieť za chrbtom brankára Polomského, zrodila by sa šokujúca remíza. Napokon vedúci celok III.ligy uhral tesné víťazstvo 1:0, no zo svojim herným prejavom v žiadnom prípade nemohol byť spokojný. Navyše, od 51.minúty hral bez vylúčeného Majného.

Dočkal sa gólu

O tom, že tri body putujú do Moldavy n/B. rozhodol 31-ročný špílmacher Jozef Majoroš. "Raz to muselo prísť. Už v prvom polčase som nevyužil sľubnú šancu. Aj v predchádzajúcich dvoch jarných zápasoch som spálil dobré možnosti. Preto som rád, že to prišlo práve dnes a že môj gól rozhodol o našom víťazstve," vyznal sa po zaujímavom súboji. Dlhé čakanie na gól ho neznervóznilo. "Gól bol otázkou času. Už predtým sme spálili niekoľko príležitosti," konštatoval. Vyzdvihol výbornú defenzívu Sobraniec, ktorá im dlho dávala nádej na priaznivý výsledok. "Nechali nám minimum priestoru na kombinácie," uzavrel.

Chceli bod

"Hosťujúce mužstvo malo prevahu a vytvorilo si viac možností na skórovanie. Lenže my sme zodpovedne bránili a za určitých okolností sme mohli vybojovať nerozhodný výsledok," stručne zhodnotil priebeh súboja 24-ročný sobranský bek Peter Pavlina. Domnieva sa, že jeho tím si nezaslúžil prehrať. "V uplynulom remízovom domácom stretnutí proti Sabinovu sme zahrali horšie, a predsa sme získali bod," porovnal. Z tohto pohľadu ho neúspech s Moldavou n/B. dosť mrzel.

(janč)

Bardejov - V. Tatry 1:0 (0:0)

BARDEJOV. Po úvodnom nástupe až v 10. min. domáci Kuhajdík prvýkrát mieril do priestoru brány a v zápätí aj Brodského tečovanú strelu pozorný brankár Hájovský vyrážal do bezpečia. Tlak bol najmä cez krídla a na hrote obrana Tatrancov si dávala pozor na dvojicu útočníkov. Hostia sústredene bránili, dokázali zachytávať akcie domácich už pred pokutovým územím, no na domácu bránu prvýkrát namieril Verešpej v 25. min. Po pol hodine Kuhajdíkov center Palša hlavou mieril tesne nad. Domáci mali šancu aj na kopačke Pelegrima, ale ten si neporadil s brankárom, ktorý včas vybehol. V obrane Krempašský a Cehula stačili odvracať vysoké lopty a veľa vzruchu nedovolili. Po obrátke Partizán zvýšil nasadenie i dôraz, ale hráči sa za obranný val dostávali s problémami. Chýb na trávniku bolo neúrekom a až po faule na Hanuščáka v 64. min. Kuhajdíková strela z priameho kopu zakotvila v sieti. V 73. min. po Verešpejovom centri zahrmelo v domácej obrane, ale brankár Molčan včas vybehol. Hra sa vyrovnala a o päť minút Pisárik z hranice šestnástky neprehodil vybiehajúceho Hájovského. Na prekvapenie v závere boli aktívnejší hostia. Porochnavý preloboval aj bránu a Palguta sa dostal na dostrel, no chýbali mu sily.

Gól: 64. Kuhajdík, ŽK: Verešpej, Cehula, Šimšaj (všetci V. Tatry). Pred 280 divákmi rozhodoval Ličko. BARDEJOV: Molčan - Hanuščák, P. Adamišin, Palša, Kendra - Petráš (65. Cenger), Kočiš, Kuhajdík, Pelegrim (46. Luščák) - Brodský (70. Bučko), Pisárik. V. TATRY: Hájovský - Dulovič, Cehula, Krempašský, Šefc - Šimšaj, Malinovský, Zorský (73. Kakaščík), Verešpej - Palguta, Porochnavý.

(šč)

Krásna - Sabinov 1:1 (0:1)

KOŠICE. Po opatrnom začiatku sa domáci dostali do pomerne dobrých šancí, ale Korfanta hlavou najprv trafil iba J. Dlugoša a po rozohratom rohu išla lopta z jeho hlavy mimo žrdí. Postupne sa však dostávali do hry futbalovejší hostia a J. Dlugoš po prvýkrát vystrašil domáceho brankára. Sabinovčania sa snažili o útočné akcie najmä po pravej strane, ale gól padol z ľavej. Gólman Tkáč ďaleko vybehol na malú domov Kassaia, nešťastne trafil hosťujúceho D. Dlugoša a od neho sa lopta kotúľala smerom do brány, ale strelec prvého úspechu pre istotu lopte ešte pomohol. V závere polčasu mohol zvýšiť ešte Martaus. Po prestávke sa domáci vypli k lepšiemu výkonu v snahe čím skôr vyrovnať. Avšak hostia otvorenú obranu Krásnej mohli využiť, keď Martaus si pekne obhodil Kičuru, ale jeho úmysel včas vystihol Tkáč a pred do super šance nabiehajúcim D. Dlugošom zachraňoval. A potom to už bolo iba dobýjanie Valkovičovej svätyne. Parádne strely Hanzuša, Matiu, Bálinta i Chitavu iba tesne míňali súperove žrde. Až v 65. min. našiel ideálne Bálint nabiehajúceho Chitavu a ten nedal Valkovičovi žiadnu šancu. V záverečnom tlaku hráči Krásnej vyzvŕtali hosťujúcu obranu, no tí mali šťastie i v momente, keď Kontroš odvracal Fdorov center takmer do vlastnej siete.

R. RONDZIK

Góly: 65. Chitava - 35. D. Dlugoš, ŽK: Kassai, Kičura - Štofaník. Rozhodca: Miklóš,150 divákov. KRÁSNA: Tkáč - Domanič, Kassai, Kičura,Hanzuš - Korfanta, Bálint, L. Surgent (81. Golenya), M. Surgent (71. Fedor) - Matia, Chitava. SABINOV: Valkovič - Kontroš, Demko, Lukáč, Onofrej - R. Sochovič, Kocúrek, J. Dlugoš,D. Dliugoš (56. Radačovský) - Martaus, D. Sochovič (71. Štofaník, 90. Futej).

Tri body chceli obaja, nakoniec spokojní i s jedným

KOŠICE. Keď sme pred zápasom Krásnej so Sabinovom oslovili nervózne pofajčievajúceho asistenta trénera domácich Mariána Surgenta otázkou, či sú jeho zverenci pripravení po prvý raz na jar naplno zabodovať, iba si povzdychol: "Veru, patrilo by sa. My sme nehrali zle ani v úvodných dueloch, ale tá koncovka...," radšej ani nedokončil vetu. A prečo? Na to mu dalo odpoveď aj nedeľňajšie stretnutie.

Nechápal, čo sa dialo

Po nevydarenom prvom polčase, kde i tak mali Krasňania zo štyri príležitosti, pustili svojho súpera do vedenia fatálnou chybou brankára Tkáča. Ten si ďaleko povybehol na ´malú domov ´spoluhráča Kassaia, no pri odkope nešťastne nastrelil útočníka hostí D. Dlugoša a začalo sa pre nich trápenie. Do prestávky už nič nevymysleli, no po nej riadne svojmu súperovi zatápali. A veselo, ťažko vypracované šance, zahadzovali. Len sám Michal Korfanta ich mal zo päť a pri troche šťastia mohol byť prvou hviezdou tejto partie. "Nechápem, čo sa to so mnou dialo," skormútene hodnotil svoje počínanie ešte iba 18-ročný stredopoliar. " Nastupovali sme dosť nervózne, veď iba s jednobodovým zápisom z úvodných kôl sme nemohli byť spokojní. A tak som pri svojich príležitostiach nemal dostatok pokoja. Chcel som, no vždy mi niečo chýbalo. Ešte dobre, Chitava trafil aspoň raz a neobišli sme celkom naprázdno," vyslovil polospokojnosť M. Korfanta.

Zaslúžená remíza

Sabinovčania pôsobili futbalovo a pomerne sebaisto. Zdalo sa, že si prišli pre plný zápis. Dobre viditeľnou postavou ich tímu bol Tomáš Martaus. A ten schádzal z ihriska dosť napaprčený: "Mohli sme mať tri body. No, po výkone v 1. polčase chvála aj za ten jeden. Škoda, lebo ešte aj po prestávke sme mohli zvýšiť. Nedali sme a domáci potom už pritlačili na pílu. Oni už museli a dali do toho všetko," vysvetľoval tento útočník so skúsenosťami i v najvyššej súťaži v dresoch Tatrana Prešov a Trenčína. Došli azda sily vlaňajšiemu druholigistovi? "Možno aj to, veď v tomto horúcom počasí, na ktoré si asi ešte náš organizmus nenavykol, by to nebolo nič mimoriadne. Ale, zbytočne sme sa nechali zatlačiť a potom sa nám z pazúrov súpera nedarilo oslobodiť. Z toho pohľadu vidím remízu ako zaslúženú pre oba tímy," uzavrel napokon túto kapitolu T. Martaus.

Rudolf Rondzik

Tri strely - rovnaký počet gólov

Nováčik dokázal držať krok s favoritom

Futbalisti košickej Lokomotívy získali v troch kolách jarnej časti sedem bodov, posledné tri v sobotňajšom stretnutí s nováčikom z Nižného Hrušova. V domácom prostredí ho zdolali 3:1, avšak dlho bol súboj otvorený.

KOŠICE. Lepší vstup do stretnutia si hostitelia ani nemohli želať, ale po rýchlych góloch sa uspokojili. Súper vycítil šancu uhrať s favoritom dobrý výsledok, avšak v koncovke hráčom Nižného Hrušova chýbala presnosť a dôraz.

Za päť minút tri góly

Úvodná štvrťhodinky priniesla rýchle tri góly, po ktorých hra trocha upadla, domáci si nedokázali presnejšie prihrať a podržať loptu v strede poľa. Hneď prvá strela na bránku znamenala gól v sieti hostí. Poriadne ho ešte ani nestrávili a brankár Janok vyťahoval loptu zo svojej siete po druhý raz. Uspokojenie sa im však nevyplatilo, dostali kontaktný gól a zápas dostal nový rozmer. V rozpätí piatich minút padli tri góly, pričom rovnako prvá strela N. Hrušova znamenala gól. Hralo sa potom viac v strede poľa a domáci sa poriadne zapotili, aby získali tri body. "S hrou nemôžem byť spokojný," začal svoje hodnotenie duelu domáci lodivod Peter Szénay. "Rýchlo sme sa dostali do vedenia 2:0, ale ťažko mi je vysvetliť čo sa udialo s psychikou hráčov. Mali dobrý vstup do stretnutia, veď v deviatej minúte vyhrávať rozdielom dvoch gólov je viac ako lichotivé. Ale zrejme si začali chlapci myslieť že sa už nič nemôže stať a začali hrať niečo iné ako sme si povedali. Pokiaľ nebudeme hrať poctivý a jednoduchý futbal na ktorý máme, potom to nebude lahodiace ani oku divákom. Dnes sme získali body, ale pri istej konštelácii hviezd sme ich nemuseli." Železničiarom nevychádzala kombinácia a lopty skôr nakopávali, čo neprinášalo želané ovocie v ofenzíve. Až v samom závere, po peknej akcii dali rozhodujúci gól, keď lopta putovala od Chmela k striedajúcemu Kakaščíkovi, ktorý ideálne našiel na 11-ke kapitána Mišenčíka a ten do prázdnej bránky dal tretí gól. "V iných zápasoch sa nám takáto hra nemusí vyplatiť. Neviem povedať, či by sme sa dokázali postaviť na nohy, ak by súper vyrovnal na 2:2," povedal na margo duelu P. Szénay.

Zo šoku sa rýchlo otriasli

Hráčom oboch celkov pokrivkávala streľba a do priestoru bránku smerovalo veľmi málo striel. V prvej štvrťhodine to boli tri a všetky skončili v sieti, ale potom už strelcom akoby zvlhol pušný prach. Hostia sa ukázali v dobrom svetle a nezrazili ich do kolien ani dva rýchle góly. Dokázali rýchlo odpovedal a držali s favoritom krok, ktorý sa musel obávať o výsledok. "Predpokladali sme, že Lokomotíva sa pokúsi čím skôr streliť gól a budú sa snažiť nás dostať pod tlak. Po dvoch góloch sa nám podarilo znížiť a domácim viazla kombinácia a obávali sa o výsledok. Z ich strany to nebolo najlepšie a my s tým čo máme sme hrali defenzívne a snažili sme sa o rýchly prechod do útoku. Škoda tretieho gólu, lebo zápas bol vyrovnaný a nemali ani veľa šancí. Mrzí má, že tri strely na bránku znamenali aj tri góly v našej sieti, z ktorých nemôžem viniť brankára. Medzi najkrajšie momenty zápasy patrí náš gól a na druhej strane aj domácich pri treťom góle. Nezaslúžili sme si prehrať 1:3, lebo sme boli vyrovnaným súperom," konštatoval po stretnutí tréner N. Hrušova Vladimír Sivy.

JAROSLAV GLOVIČKO Lok. Košice N. Hrušov 3:1 (2:1)

KOŠICE. Obaja súperi začali vo svižnom tempe, ale viac sa hralo medzi šestnástkami bez koncovky, no prvá strela na bránku znamenala gól. Postarali sa o to hostitelia a na začiatku akcie bol Mišenčík, ktorý uvoľnil Chmela a ten takmer z bránkovej čiary presne nahral na Grunvaldského. Ľavý stredopoliar vyhral hlavičkový súboj s brániacim hráčom a otvoril skóre. To sa menilo o minútu, keď domáci dali druhý gól, ktorého autorom bol Klučár. Dvojgólové vedenie akoby uspokojilo domácich, poľavili čo súper dokázal potrestať. O štyri minúty centroval Horňák z pravej strany a lopta sa dostal na opačnú, kde si nabehol Palko a jeho volej skončil v sieti Repovského. Kontaktný gól vlial hosťom viac síl, pričom na kopačky domácich sa vkradla nervozita. Nedokázali loptu podržať, chýbala medzihra a nakopávané loptu nemali šancu na úspech. Po zmene strán sa hostia stiahli na svoju stranu a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Z nich sa im nepodarilo presne zakončiť Horňákovi a v závere domáci po peknej kombinačnej akcii po ose Chmelo Kakaščík Mišenčík dali rozhodujúci tretí gól.

Góly: 8. Grunvaldský, 9. Klučár, 86. Mišenčík 13. Palko. ŽK: Kakaščík. Rozhodca: Džima. Divákov: 150. LOKOMOTÍVA: Repovský Haničák, Chalupka, Gazda (61. Berta), Jurek Grunvaldský, Mišenčík, Chmelo, Lipnický Klučár (77. Kováč), Gedeon (67. Kakakščík). NIŽNÝ HRUŠOV: Janok Gromina, Mikloš, L. Lukáč, R. Lukáč Babjak, Tkáč, Duda (78. Polák), Palko (90. Mamaj) Horňák, Peržeľ (89. Svetlík).

J. GLOVIČKO

NAJLEPŠÍ STRELCI

19 GÓLOV: Jurko (Moldava)

17 GÓLOV: Pisárik (Bardejov)

10 GÓLOV: Horňák (N. Hrušov)

8 GÓLOV: Zajac (Lokomotíva), Kaňuch (Sp. Podhradie)

7 GÓLOV: Kuhajdík (Bardejov), Uhrín (Giraltovce), Kurinčák(Lokomotíva), Andrašcík (Moldava), Pokrivčák (Sp. Podhradie),

6 GÓLOV: Gedeon (Lokomotíva), Buc (V. Tatry)

5 GÓLOV: Vachal, Potoma (obaja Stropkov), Kakaščík (V. Tatry)

4 GÓLY: Dupkala, Z. Balog (obaja Moldava), Matia (KE-Krásna), Gombita (N. Hrušov), J. Dlugoš, Martaus (obaja Sabinov), Fecko (Stropkov), Papcún (Sp. Podhradie), Kandala, Smolák (obaja Topolany), Durbák (KE-Barca). Vyravec, Cendker (obaja Svidník)

3 GÓLY: Pastor, Giba (obaja KE- Barca), M. Bellák, Bucko (všetci Bardejov), Digoň (Giraltovce), Lesniak (KE - Barca), Človečko (KE-Krásna), Chmelo, Kakaščík, Mišenčík (všetci Lokomotíva), Urban, Majoroš G.(obaja Moldava), M. Mamaj, Palko (obaja N. Hrušov), Murgác, Smoľák, Komara (všetci Sobrance), Petro, Marjov (obaja Topoľany), Kubánka (V. Šariš), Fabuľa (V. Tatry)

2 GÓLY: Vagaš (KE - Barca), Kundra, Kendra, Brodský (všetci Bardejov), E. Partila, P. Partila, Blaško (všetci Giraltovce), Bálint, L. Surgent, Chitava, Korfanta (všetci KE - Krásna), Borza, Jurek, Molnár, Grünvaldský, (všetci Lokomotíva), Majný (Moladava), Durian, Peržel (obaja N. Hrušov), Lupták, Murgác, Komár, D. Dlugoš, (všetci Sabinov), Fedorina, Simčík, Gutič, Komár (všetci Sobrance), Glevický, Haničák (obaja Sp. Podhradie), Horochonič, Jadviš, Seman, Vasiliak, Jusko, Bellák (všetci Svidník), Otu, Tačár, Domanič (všetci Šaca-Brekov), Kopka, Bodnár, Geroc (všetci Topolany), Ma. Palguta, Renner (obaja V. Tatry), Bandžuch (V. Šariš)

1 GÓL: Duplinský, Voroňák, Brunovský, Markovič (všetci KE - Barca), Adamišin, Carasec, Hanuščák, Petráš, Cenker (všetci Bardejov), Cabala, Vojta, Varga, Puhák, Mižák (všetci Giraltovce), Harda, Mičák, Turčík, Beregsási, Kicura (všetci KE - Krásna), Chalupka, Kovác, Klučár, Gazda (všetci Lokomotíva), Seman, Drogba, Brezina, Šrobár, Hritz, Kováč, J. Majoroš (všetci Moldava), V. Lukáč, L. Lukáč (obaja N. Hrušov), Ižárik, Majný, Seman, Štofaník, Futej, Demko,Sochovic, Bystron S. Vano, Kubánka (všetci Sabinov), Rejta, Praščák (obaja Sobrance), Maliňák (Sp. Podhradie), Fiľarský, Paňko, Reiter, Krochta, Medvec, Ličko (všetci Stropkov), Kurilec, Kaleja, Soušek (všetci Svidník), Grac, Dzureň, Piga, Petrík (všetci Šaca-Brekov), Varga, Kútny, Comoš, Rebej, Sobek (všetci Topolany), Máthe, Bugoš, P. Beliš, Jaco, Pribiš, Marchevský, Jendruš, Lacko, Keresteš (všetci V. Šariš), Verešpej, M. Porochnavý, Mi. Palguta (všetci V. Tatry).

Vlastné góly: Gutic (Sobrance), Študenc, Dzureň (obaja Šaca-Brekov), Firda (Topolany),Bystron (Sabinov).