Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Posledné voľné karty na Australian Open majú držiteľov

SITA|Publikované 8. jan 2007 o 13:12

MELBOURNE 8. januára (SITA, AFP) - Držiteľmi posledných šiestich voľných kariet s právom účasti v 1. kole hlavnej súťaže úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open (15.-28. januára) sa stali ...

MELBOURNE 8. januára (SITA, AFP) - Držiteľmi posledných šiestich voľných kariet s právom účasti v 1. kole hlavnej súťaže úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open (15.-28. januára) sa stali domáci tenisti Peter Luczak, Wayne Arthurs, Jessica Moorová a Monique Adamczaková a z ázijského regiónu Japonec Go Soeda a Iroda Tuľaganovová z Uzbekistanu.

Organizátori podujatia si po zranení pravého kolena jedného z horúcich kandidátov Marka Philippoussisa vybrali z domácich ašpirantov 27-ročného rodáka z Varšavy Luczaka (minulý týždeň v Adelaide zdolal Dominika Hrbatého), k 8. januáru 159. hráča rebríčka ATP Entry, pre ktorého to bude už piata účasť. Dvakrát sa prepracoval do 3. kola, vrátane vlaňajška, kedy podľahol Nemcovi Tommymu Haasovi. Šancu z hostiteľov dostal aj 35-ročný veterán Arthurs (164. vo svetovom renkingu). Ľavák s delovým podaním sa prezentuje v Melbourne už deviatykrát a jeho doterajším maximom je 3. kolo v roku 2001. Dvadsaťdvaročný Soeda (188. v počítačovom poradí) absolvuje lokálnu premiéru v hlavnej súťaži.

Iba 16-ročná Jessica Moorová je novickou v "pavúku". Figuruje na 992. priečke vo WTA Tour a patrí jej 28. priečka v juniorskom renkingu Medzinárodnej tenisovej federácie ITF. Rodáčka z Perthu vyhrala decembrový mládežnícky kvalifikačný turnaj Optus 18s National Championships, čo jej zabezpečilo účasť na austrálskej kvalifikácii profesionálov a tam podľahla až vo finále Alicii Molikovej 4:6, 4:6. Adamczaková (246. v renkingu), oslávi počas turnaja, konkrétne 21. januára, 24 rokov. Pôjde o jej druhú príležitosť. Predvlani takisto ako držiteľka "wild card" prehrala v úvodnom kole s Chorvátkou Karolinou Špremovou. Od nedele 25-ročná Tuľaganovová, momentálne 132. vo WTA Tour, bola v júni 2002 ženskou svetovou šestnástkou. Zo štyroch vystúpení na AO vyťažila 3. kolo v roku 2002, v okruhu má na konte tri singlové trofeje.

Ako je známe, už dávnejšie organizátori pridelili voľné karty domácim tenistom Chrisovi Guccionemu, Alunovi Jonesovi, Sophie Fergusonovej a Casey Dellacquaovej, domácu kvalifikáciu vyhrali Robert Smeets a Alicia Moliková a v rámci reciprocity s Francúzkou tenisovou federáciou, resp. Americkou tenisovou asociáciou sa predstavia Jo-Wilfried Tsonga, Sam Querrey, Julia Fedossovová a Madison Brengleová.


Držitelia voľných kariet na hlavnú súťaž dvojhry grandslamového tenisového turnaja Australian Open 2007 (15.-28. februára):

Muži: Robert Smeets, Chris Guccione, Wayne Arthurs, Peter Luczak, Alun Jones (všetci Austr.), Sam Querrey, Jo-Wilfried Tsonga (Fr.), Go Soeda (Jap.)

Ženy: Alicia Moliková, Casey Dellacquaová, Sophie Fergusonová, Monique Adamczaková, Jessica Moorová (všetky Austr.), Madison Brengleová (USA), Julia Fedossovová (Fr.) a Iroda Tuľaganovová (Uzb.).pp;mj;ko

Súvisiace články