Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Posledné štyri výsledky Žiliny v Čermeli: 0:0, 0:4, 0:4, 0:2 - Mintál 7 gólov!

Sportnet|Publikované 27. okt 2002 o 23:00

Košice - Znie to až neuveriteľne, ale Žilinčania sa pomaličky stávajú nočnou morou pre Košice na ich štadióne. Niekto bude namietať, že v tejto

jesennej časti, to nie je nič výnimočné, pretože tigri sú kvalitnými hostiteľmi a hosťujúcim celkom štedro pribalia body na cestu, no v žilinskom vydaní ide už o dlhodobejší proces. Verte-neverte, futbalisti 1. FC Košice v posledných štyroch domácich vzájomných stretnutiach so Žilinou ani raz neskórovali! Skóre 0:10 vyznieva až odstrašujúco. Ešte zdrvujúcejšie vyznie tento fakt, ak si uvedomíme, ako sa na tigroch vyšantil kanonier Marek Mintál. Vlani v oboch stretnutiach v Čermeli zaznamenal po hetriku, čo mu veľmi pomohlo ku korune kráľa strelcov. V sobotu bol k nemu opäť veľmi blízko, ale len centimetre pri jeho šanciach chýbali, aby sa zasa blysol takouto parádou a zavŕšil hetrikovský hetrik. A možno i do tretice výsledok 0:4... Takto skóroval len raz, no vzhľadom na to, že jeho tím odohral celý II. polčas len s 10 hráčmi, neskrýval spokojnosť.

"V Košiciach sa mi darí strelecky, ale to nebolo to najdôležitejšie. Veľmi som o tom nepremýšľal. Prvoradé bolo, aby sme zabrali celé mužstvo a zabodovali tu," poznamenal kapitán Žiliny. Neobišiel ani vylúčenie, pri ktorom tiež mal čo to povedať, keďže nosí pásku na rukáve: "K vylúčeniu sa mi ťažko vyjadrovať. Najlepšie by k tomu vedeli odpovedať rozhodcovia." Na premočenom trávniku sa o poznanie ľahšie pohybovali Žilinčania, ako miestami ťažkopádni domáci futbalisti. Pripôsobili sa mu oveľa lepšie a to zohralo svoju úlohu pri konečnom účtovaní. "Obe mužstvá mali k dispozícii ťažký terén. Sme radi, že sme na ňom zvíťazili a domov sa vraciame s troma bodmi." Žilinčania i v početnom oslabení takmer úplne vygumovali domácich hráčov z ihriska. Nepustili ich do žiadnej príležitosti, naopak, zopár svojich vyložených pozahadzovali. Okrem dvoch gólov, trafili hostia i dvakrát žrď. "V mužstve je momentálne pohoda. Tá je však vždy, keď sa darí a mužstvo víťazí. My ideme od zápasu k zápasu, hrá sa nám momentálne darí, strieľame góly, takže sme spokojní."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.