Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

POSLEDNÉ KVALIFIKÁCIE

Sportnet|Publikované 11. sep 2008 o 22:00

O POSTUP NA ME 2005Prvá fáza: V skupine s Lotyšskom, Chorvátskom a Ukrajinou skončilo Slovensko pod vedením kouča Jozefa Rešetára druhé s bilanciou

O POSTUP NA ME 2005

Prvá fáza: V skupine s Lotyšskom, Chorvátskom a Ukrajinou skončilo Slovensko pod vedením kouča Jozefa Rešetára druhé s bilanciou štyri výhry a dve porážky. Priamo sa kvalifikovali Lotyšky.

Druhá fáza: Naše museli hrať druhú fázu, kde s dvoma výhrami a dvoma prehrami vyhrali skupinu pred Belgickom a Talianskom. Tým si vybojovali účasť na dodatkovej kvalifikácii.

Dodatková kvalifikácia: Slovenky zdolali Ukrajinu, ale podľahli Poľsku 63:79, a tak jedinú zvyšnú miestenku na ME získali naše severné susedky.

O POSTUP NA ME 2007

Prvá fáza: V skupine s Lotyšskom a Belgickom dosiahli naše vedené trénerom Vladimírom Karnayom jediné víťazstvo a tri prehry. Napriek poslednému miestu im hrací systém ponúkol ešte šancu v druhej fáze.

Druhá fáza: Slovensko v konkurencii Ukrajiny a Švédska ani raz nezaváhalo, so štyrmi triumfami vyhralo skupinu a dostalo sa do dodatkovej kvalifikácie.

Dodatková kvalifikácia: Naše podľahli Izraelu 71:84 a nezachránila ich potom už ani výhra nad Poľskom 74:76. Z postupu na ME sa tešil Izrael.

O POSTUP NA ME 2009:

Prvá fáza: Slovensko s americkou trénerkou Pokey Chatmanovou v skupine s Francúzskom, Maďarskom, Chorvátskom a Rumunskom dosiahlo päť víťazstiev, trikrát prehralo. Obsadilo druhé miesto a spolu s prvým Francúzskom si zabezpečilo priamy postup na ME 2009.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.