Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Posily technici pod stromčekom nenašli

Sportnet|Publikované 28. dec 2007 o 23:00

Basketbalový klub Slávia TU Košice prežil Vianoce v biednej, priam kritickej situácii. Visí na poslednej priečke extraligovej tabuľky trasúc sa o

záchranu v najvyššej súťaži. Kompetentní vraj mužstvo zachrániť chcú. Majitelia klubu vravia, že pre to urobia všetko, no o konkrétnych krokoch sa do médií vyjadrovať nechcú. Pritom činy zatiaľ nevidno a čas neúprosne beží! Ani pod vianočným stromčekom technici žiadne nové posily, ktoré potrebujú, nenašli...

KOŠICE. V dnešnom stretnutí 16. kola, záverečnom v tomto kalendárnom roku, na palubovke Komárna sa teda žlo-modrí predstavia v zostave, v akej absolvovali i posledný predvianočný duel s Interom.

Zatiaľ nič nerozmazávali

"Je u nás Roman Ivan, ktorý hral už v posledných zápasoch. Nič iného sa v kádri nedialo. Jedinou zmenou bolo, že aj cez sviatky sa trénovalo bez pauzy," uviedol generálny manažér Slávie TU Matúš Patarák, ktorý mal po katastrofálnom výkone družstva týždeň pred Vianocami doma s Interom (73:85) rozhovor s kapitánom tímu Richardom Mišinským. "Táto debata zatiaľ stačila, lebo hráči si sami uvedomili, že takto to nejde. Priznali si svoj podiel na slabom výkone a ďalej sme to zatiaľ nerozmazávali. Ostalo to v rovine, že hráči si vstúpili do svedomia a uvidíme, aký efekt to prinesie." Stretnutie s Interom bolo naozaj mimoriadne nevydarené a diváci odchádzali z haly krútiac hlavami. Čo ak sa niečo podobné zopakuje aj najbližšie? "Potom by sme už určite nejaké dôsledky vyvodili," vyjadril sa Patarák.

Počkajú ešte dve kolá

Napriek vážnosti súčasného stavu teda Slávia TU pokračuje bez nových úlovkov. Pritom spoliehať sa, že tím sa zachráni aj bez posíl, by bolo veľkým hazardom, to predchádzajúce kolá jasne ukázali. Chcú v klube takto riskovať? "To určite nie. Uvidíme ešte, čo prinesú najbližšie duely. Teraz ideme do Komárna a v ďalšom kole hráme doma s Prievidzou. Tam sa všetko bude lámať. Od spomínaného domáceho súboja sa bude odvíjať všetko ďalšie." To už bude skutočne kritický čas niečo robiť, donekonečna sa to odsúvať nedá, lebo bude neskoro. Veď prípadná domáca prehra s Prievidzou by bola už katastrofou. Prievidza je totiž predposledná a je priamym súperom Košíc v boji o záchranu. "Áno, to už bude hraničný termín," sľubuje generálny manažér.

Program dnešného 16. kola extraligy mužov: Prievidza - Spišská Nová Ves, Levice - Dolný Kubín, Handlová - Pezinok, Komárno - Košice, Nitra - Lučenec. Zápas Inter - Svit (77:63) predohrali.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.