Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Posilnené Humenné pretrhlo šnúru prehier

(Autor: ilustračné - TASR)
Sportnet|Publikované 21. dec 2015 o 09:40

V stretnutí proti Senici humenskí hokejisti konečne vyhrali. Proti Detve však utrpeli vysokú prehru.

V humenskom hokeji došlo po viacerých prehrách k zásadným zmenám. V stretnutí proti Senici Humenčania konečne vyhrali. V piatok proti Detve však utrpeli vysokú prehru.

HUMENNÉ. Bemaco pristúpilo po dlhej sérii neúspechov a slabej hre mužstva k niektorým radikálnym opatreniam.

Definitívne pri tíme skončil tréner Křemen a jeho miesto zaujal Kardoheli. Do mužstva pribudli až piati noví hráči – Bylina, Dmitriev, Borecký, Pavúk a Michalčin.

Humenčania konečne v zápase so Senicou ukázali v hre viac energie, lepšie korčuľovali a predovšetkým bojovali o dobrý výsledok.

Zaujímavosťou je, že v zápase zo siedmich presiloviek padlo až päť gólov (3:2).

Rozhodli v záverečnej desaťminútovke

Domácim hráčom patril úvod stretnutia. M. Segľa a Pacalaj mali na hokejkách výborné šance, ale bez patričného efektu. Záhoráci pohrozili až v 7. min. Dobrým, puk však perfektne chytil do lapačky Volentier. Bemaco si bojovnosťou a chuťou do hry vydobylo miernu prevahu, gól však dalo až v presilovej hre v 14. min., keď Vartovník poslal puk pomedzi betóny Ďuriša do brány – 1:0. Nasledujúcu presilovku zužitkoval v 18. min. M. Segľa po perfektnom blafáku a strele k žŕďde.

Humennému hra v tom čase išla, zatlačilo vojakov do obrany a tesne pred sirénou Devečkovu strelu od modrej čiary tečoval P. Segľa do brány. Hlavný rozhodca gól najprv uznal, ale na pokyn čiarového svoje rozhodnutie zmenil.

V II. tretine domáci herne poľavili. Dukla bola snaživejšia a strelecky aktívnejšia. V 28. min. sa obranca Pavešic dostal až pred Volentiera, najprv ho trafil, opakovaná strela zazvonila na žŕdke. Z následnej akcie Klíma doklepol puk do brány a bolo 2:1.

Dukla mohla aj vyrovnať, ale obrovská šanca sa naskytla domácemu Bylinovi, ktorý sa šikovne predral až do brejku, bol podrazený a namiesto trestného strieľania nasledovalo iba vylúčenie vinníka Pavešica.

Kým v predošlom priebehu zápasu prevládala v domácom mužstve bojovnosť a nezohratosť nových formácií bola očividná, záverečná tretina bola z ich strany už po kombinačnej stránke lepšia.

Dukla vyrovnala po viac–menej náhodnej strele zápästím Klímu. V 50. min. netrafil Bylina prázdnu bránu, potom sa priebojný Borecký šikovne uvoľnil za bránou, prihral Pavúkovi a ten presne namieril k ľavej tyčke – 3:2.

Zrazu bolo na ľade viac života, útočnejší a kombinačne kvalitnejší však boli naďalej domáci hráči. V 58. min. výborne zakombinovali Vartovník s Bylinom a akciu zakončil gólom P. Segľa.

A znovu v starých koľajách

Pred zápasom v Detve sa očakávalo, či Bemaco potvrdí herné zlepšenie z prvej a tretej tretiny so Senicou. Nepotvrdilo; ako už neraz, prehralo zápas už na jeho samom začiatku.

Prakticky z prvého vážnejšieho útoku dostali Humenčania gól, v 5. min. ďalší a celu tretinu sa iba trápili. Po štvrtom góle vystriedal v bráne Volentiera Zgibor, domáci už hrali na údržbu výsledku a Bemaco malo aj niekoľko sľubných príležitostí. Až za stavu 6:0 strelil po úniku Nagy aspoň čestný úspech Humenného.

Štatistika

28. kolo: Humenné – Senica 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Góly: 14. Vartovník, 18. M. Segľa, 51. Pavúk, 58. P. Segľa – 28. Pekarčík, 46. Klíma

Strely na bránu – 40:28. Vylúčenia – 5:5. Trestné minúty – 18:10. Presilovky: 3:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodca: S. Švajka. Divákov: 301.

Bemaco: Volentier- Devečka, Hopkovič, P. Segľa, Bylina, Vartovník – Šeliga, Roháčik, M. Segľa, Dmitriev, Krempaský – Pacalaj, Horváth, Borecký, Nagy – Pavúk, Michalčin, Šugár, Roháč.

29. kolo: Detva – Humenné 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Góly: 1. Fekiáč, 5. Gašpár, 18. Srnka, 24. Balko, 26. Žilka, 49. Parkhouse, 51. Sládek – 49. Nagy.

Strely na bránu – 33:30. Vylúčenia – 6:4. Trestné minúty – 12:8. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodca: R. Píšťanský. Divákov: 294.