Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Posilnená Lokomotíva hostí Komárno

Na hosťovanie z Michaloviec. Filip Serečin (vpravo) bude hrať za Lokomotívu. (Autor: tasr)
Daniel Dedina|Publikované 24. aug 2017 o 22:00

Košičania sú jasným favoritom.

KOŠICE. Pribalia futbalisti Lokomotívy Košice Komárnu na cestu domov ďalšiu gólovú nádielku?

Alebo sa tímu zo sútoku Váhu s Dunajom podarí na východe Slovenska prekvapiť?

To sú dve základné otázky pred piatkovým stretnutím 5. kola II. ligy.

Favorit je v tomto prípade jasný. Lokomotíva v doterajšom priebehu sezóny vyšla naprázdno len raz, na pôde Popradu. V ostatných troch stretnutiach bodovala naplno.

Komárno má opačnú bilanciu. V domácej premiére síce zverenci Petra Zelenského zdolali Šamorín, ale následne si zaknihovali dva poriadne debakle.

V Žiline prehrali s tamojším béčkom 1:8 a naposledy doma so Sereďou 1:6.

Nepodceniť nevyspytateľného súpera

„Domáce prostredie nám velí vyhrať. Výsledky Komárna sú do tejto chvíle rôzne, porazilo Šamorín, potom dvakrát vysoko prehralo. Ťažko povedať, s akou taktikou súper vyrukuje. Naši chlapci sú nabudení, v kabíne vládne dobrá nálada. Už to len preniesť na ihrisko,“ zaželal si pred úvodným hvizdom kormidelník Lokomotívy Košice Albert Rusnák.

Hoci navonok si to hráči nikdy nepripúšťajú, v ich hlavách zvykne v podobných prípadoch neraz dôjsť k podceneniu súpera. Žiaden protivník sa však neporazí sám.

„V týždni sme si pozreli video a pripravovali sme sa na to, že Komárno síce dostalo v posledných dvoch dueloch štrnásť gólov, ale predtým porazilo spomínaný Šamorín, ktorý hral pred rokom o špicu druhej ligy. Je to teda poriadne nevyspytateľný tím. Mali sme síce na regeneráciu o deň menej ako súper, ale v príprave na zápas sme urobili maximum preto, aby sme dnes uspeli,“ poznamenal Rusnák.

Serečin ponúka viacero alternatív

V týždni pribudla do tábora košického tímu výrazná posila.

Dvadsaťsedemročný Filip Serečin, bývalý hráč MFK i VSS Košice, Ružomberka, arménskeho Banants Jerevan a kazašskej Karagandy, prichádza do Lokomotívy na hosťovanie do konca sezóny z fortunaligových Michaloviec.

„Filip môže hrať na hrote, pod hrotom aj skraja, ponúka nám viacero alternatív,“ pochvaľoval si Albert Rusnák príchod hráča majúceho na konte 116 štartov a 11 gólov v najvyššej slovenskej súťaži.

Serečin zatiaľ s novými spoluhráčmi absolvoval dva tréningy. Po tom štvrtkovom mal byť realizačný tím múdrejší v otázke, či ho proti Komárnu nasadí od začiatku, alebo až v priebehu zápasu.

„Je s nami len krátko. V Michalovciach síce trénoval, ale chýba mu zápasová prax. Jeho použitie v zápase ešte zvážime,“ vravel Rusnák ešte pred štvrtkovým tréningom mužstva.

Športový riaditeľ Lokomotívy Róbert Jano st. nám potvrdil, že v prípade Serečina je administratívne všetko v poriadku a hráč môže proti Komárnu hrať.

Čakal na verdikt disciplinárky

Vo štvrtok ešte nebolo jasné, z akého miesta bude sledovať zápas tréner Albert Rusnák. Či to bude z lavičky alebo nie.

Za incident zo zápasu s Interom Bratislava sa totiž ocitol na pretrase disciplinárky Slovenského futbalového zväzu.

„Neviem, aký bude verdikt disciplinárky. Najneskôr pred zápasom sa ho však určite dozviem,“ povedal tréner emotívne prežívajúci zápasy.

Autor: Daniel Dedina

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.