Porubská v Čechách zvíťazila

Sportnet|12. nov 2008 o 00:00

Rýchlokorčuliari na krátkej dráhe ŠK STEZ Spišská Nová Ves sa predstavili na dvoch podujatiach v zahraničí. SP. NOVÁ VES. Na pretekoch Olympijských

Rýchlokorčuliari na krátkej dráhe ŠK STEZ Spišská Nová Ves sa predstavili na dvoch podujatiach v zahraničí.

SP. NOVÁ VES. Na pretekoch Olympijských nádejí v Benátkach nad Jizerou, kde sa predstavilo 87 pretekárov z piatich krajín, si najlepšie viedla v kategórii žiačok Alica Porubská, ktorá zvíťazila v disciplínach na 500, 222 a 333 metrov a stala sa celkovou víťazkou. Petra Suľovská a Júlia Pivovarniková skončili vo svojich kategóriách na 4. mieste. Martina Veisenpacherová obsadila 7. miesto. Medzi juniormi Jakub Janovčík obsadil 6. miesto a v žiackych kategóriách obsadili 5. miesto Michal Čuja, 6. miesto Matúš Rusnák a 12. miesto Marek Hrubizna. V pretekoch štafiet zvíťazil štafeta ŠK STEZ časom 3:36.920 v zložení Veisenpacherová, Porubská a Suľovská.

Juniori v Bormiu

Seniorský a juniorský tím ŠK STEZ Spišská Nová Ves reprezentoval Slovensko na 17. ročníku pretekov Alta Valtellina Trophy v talianskom Bormiu, kde v kategórii juniorov skončila Tatiana Bodová v celkovom poradí viacboju na 5. mieste, keď v superfinále na 1 500 m obsadila 3. miesto. Borisovi Frankovičovi sa nedarilo na 1 500 a 500 m trati, kde obsadil štrnáste a šestnáste miesto nakoniec na 1 000 m trati postúpil do finále, kde obsadil 4. miesto, čo mu v hodnotení viacboju prinieslo 6. miesto. Menej sa darilo mužom, keď Miloš Vigaš skončil na 18. mieste a Peter Jeleň na 30. mieste.

Nachádzate sa tu: