Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Portugalsku v ceste do semifinále stojí Anglicko

Sportnet|24. jún 2004 o 00:00

Európsky šampionát vstupuje do záverečnej vyraďovacej fázy. Lisabonský štadión Da Luz (kapacita 65 000) bude praskať vo švíkoch, domácich Portugalcov čaká štvrťfinálový súboj proti Anglicku. Brazílsky kouč usporiadateľskej krajiny Luiz Felipe Scolari .


Predzápasové gesto brazílskeho trénera Portugalcov Luiza Felipe Scolariho. Ktovie, čo ním novinárom naznačoval. FOTO - REUTERSEurópsky šampionát vstupuje do záverečnej vyraďovacej fázy. Lisabonský štadión Da Luz (kapacita 65 000) bude praskať vo švíkoch, domácich Portugalcov čaká štvrťfinálový súboj proti Anglicku. Brazílsky kouč usporiadateľskej krajiny Luiz Felipe Scolari chce priviesť krajinu po nezabudnuteľnom triumfe v základnej skupine nad Španielskom do ďalšej extázy a po tretí raz v histórii ju doviesť medzi štyri najlepšie tímy Európy. Portugalsko sa z tejto pocty tešilo pred dvadsiatimi i pred štyrmi rokmi, no ďalej sa ani raz nedostali. Vždy boli proti Francúzi.

Portugalská ofenzíva síce už osem zápasov na EURO po sebe dokázala dať aspoň gól, kolíska futbalu sa na šampionáte doslova rozstrieľala. Osem gólov nestrelil žiadny iný tím. Mladučký Wayne Rooney (18 rokov) z nich dal polovicu.

Pre oba tímy to bude 33 vzájomný zápas (Portugalsko vyhralo 20, Anglicko 3). Deväť ráz sa zrodila remíza, tá posledná (1:1) pred štyrmi mesiacmi vo Fare. Na gól Ledleyho Kinga odpovedal v závere Pauleta. Ten dnes večer určite nenastúpi, vykartoval sa v zápase so Španielmi. Obaja súperi si zahrali spolu aj na poslednom EURO pred štyrmi rokmi v Belgicku a Holandsku. Angličania už viedli 2:0, no napokon prehrali 2:3. Päť Portugalcov zo súčasného kádra (Figo, Nuno Gomes, Beto, Rui Costa a Fernando Couto) boli pri tom. (rh)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
17:00
Slovensko - 3. Liga
Rohožník vs. Inter Bratislava
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Portugalsko vs. Nemecko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Španielsko vs. Poľsko
Kurzy prináša