Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Portugalsko zvažuje zákaz preletov nad štadiónmi počas ME

SITA|20. feb 2004 o 12:21

LISABON 20. februára (SITA, AFP) - Portugalsko zvažuje zavedenie zákazu preletov nad desiatimi dejiskami tohtoročných majstrovstiev Európy vo futbale. V piatok to pre denník Correio de Manha potvrdil ...

LISABON 20. februára (SITA, AFP) - Portugalsko zvažuje zavedenie zákazu preletov nad desiatimi dejiskami tohtoročných majstrovstiev Európy vo futbale. V piatok to pre denník Correio de Manha potvrdil zástupca portugalského ministerstva vnútra Nuno Magalhaes, ktorý má na starosti bezpečnosť šampionátu. "Vážne uvažujeme o uzatvorení vzdušného priestoru v okolí štadiónov počas jednotlivých zápasov. Ide však o dôverné informácie, preto vám k tomu zatiaľ nemôžem povedať viac," uviedol Magalhaes.

Záverečný turnaj ME sa uskutoční od 12. júna do 4. júla tohto roka a očakáva sa, že 31 zápasov navštívi viac ako milión futbalových fanúšikov. Podľa prieskumu verejnej mienky, ktorý minulý týždeň uskutočnil týždenník Expresso, má asi štvrtina Portugalcov obavy z možného teroristického útoku počas európskeho šampionátu. Portugalská vláda v tejto súvislosti informovala, že okrem iného plánuje zakúpiť veľký počet vakcín proti pravým kiahňam pre prípad biologického útoku.


Súvisiace články