Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Portugalsko investuje do polície pre EURO 2004 až 9,5 milióna eúr

TASR|12. jún 2003 o 16:44

Lisabon 12. júna (TASR) - Portugalská vláda vyčlení na zvýšenie kvality výbavy polície počas EURO 2004 vo futbale 9,5 milióna eúr. Podľa ministra vnútra ...

Lisabon 12. júna (TASR) - Portugalská vláda vyčlení na zvýšenie kvality výbavy polície počas EURO 2004 vo futbale 9,5 milióna eúr. Podľa ministra vnútra Nuňa Magalhaesa tým chce vláda zabezpečiť čo najpokojnejší priebeh turnaja, ktorý sa uskutoční v dňoch 12. júna - 4. júla 2004.

"Som si istý, že v poslednom roku pred turnajom sa vyčlení na bezpečnosť ešte viac peňazí," povedal Magalhaes, podľa ktorého pôjde 3,5 milióna eúr na nové plynové masky, helmy a vodné delá. Zvyšok sa investuje do skvalitnenia komunikačného systému polície.

Organizátori očakávajú počas finálového turnaja ME 3 milióny návštevníkov. "Verím v schopnosti polície a dúfam, že Portugalsko sa predstaví ako mierumilovná krajina," uviedol predseda vlády Jose Luis Arnaut.

Vláda už minulý týždeň rozhodla o sprísnení režimu na hraniciach krajiny počas ME. Podľa riaditeľa hraničnej polície Julia Pereiru už Portugalsko spolupracuje s ostatnými krajinami, aby zabránilo príchodu neželaných osôb do krajiny.

Súvisiace články