Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Portugalci počas ME znemožnia výtržníkom vstup na štadióny

SITA|3. feb 2004 o 15:01

LISABON 3. februára (SITA, AFP) - Portugalskí organizátori tohtoročných majstrovstiev Európy vo futbale oznámili, že znemožnia vstup na štadióny fanúšikom, ktorí sa už v minulosti prejavovali vo futbalových stánkoch násilnícky. "Nesmieme povoliť vstup na

štadióny ľuďom, ktorí nevedia, ako sa majú správať," povedal na pondelkovej tlačovej konferencii portugalský minister športu Herminio Loureiro. Ako dodal, zákaz vstupu pre známych chuligánov bude iba jedným zo série bezpečnostných opatrení, ktoré portugalská vláda plánuje predstaviť ešte tento mesiac.

Najnovšie diskusie zainteresovaných o potieraní výtržníctva na futbalových štadiónoch prišli po víkendových násilnostiach počas zápasu najvyššej portugalskej súťaže Vitoria Guimaraes - Boavista Porto, keď rozvášnení fanúšikovia v závere duelu vytrhali plastové sedadlá a začali ich hádzať do usporiadateľov. Polícia síce skupinku rozohnala, tá sa však pred štadiónom opäť zorganizovala a začala hádzať kamene do áut funkcionárov.

Navyše, na trávniku došlo k hromadnej roztržke medzi hráčmi. Ešte aj dve hodiny po zápase potreboval autobus Boavisty pomoc polície, aby mohol štadión opustiť.

Súvisiace články