Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Porto opäť lídrom portugalskej ligy

SITA|Publikované 29. nov 2005 o 12:12

PORTO 29. novembra (SITA) - Futbalisti FC Porto zvíťazili v pondelkovej dohrávke 12. kola najvyššej portugalskej súťaže na ihrisku Gil Vicente 1:0 (1:0) a vrátili sa na prvé miesto v tabuľke, ktoré im ...

PORTO 29. novembra (SITA) - Futbalisti FC Porto zvíťazili v pondelkovej dohrávke 12. kola najvyššej portugalskej súťaže na ihrisku Gil Vicente 1:0 (1:0) a vrátili sa na prvé miesto v tabuľke, ktoré im patrí zásluhou lepšieho skóre pred druhým Nacionalom Madeira. O výsledku rozhodol už po 30 sekundách hry Lucho Gonzalez. Argentínsky stredopoliar využil nekoncentrovanosť domácej obrany a po akcii Quaresmu dal jediný gól duelu. Hráči Gil Vicente sa z úvodného úderu spamätávali celý prvý polčas, ale "draci" nedokázali svoj náskok zvýšiť. Po prestávke sa už hral vyrovnaný futbal s niekoľkými šancami na oboch stranách a Porto dôležité tri body ustrážilo. Na poste ľavého obrancu dostal štvrtý raz v rade príležitosť Cesar Peixoto, Marek Čech sledoval stretnutie z lavičky. "Som spokojný s víťazstvom, výkon až taký dobrý nebol. Stále máme čo zlepšovať. Najviac ma trápi kolísavosť našej formy. Dokážeme odohrať skvelý zápas a o pár dní akoby nastúpilo iné mužstvo," hodnotil tréner Porta Co Adriaanse. Pozitívom pondelkového duelu môže byť aj fakt, že jeho zverenci si na šmykľavom teréne, v daždi a chlade vyskúšali ťažké podmienky, s akými sa pravdepodobne budú musieť vyrovnať 6. decembra v zápase záverečného 6. kola H-skupiny Ligy majstrov v Bratislave proti Artmedii. Ešte predtým, v piatok 2. 12. o 22.00 h SEČ však Porto odohrá prestížny ligový zápas so Sportingom Lisabon.

Portugalsko - 12. kolo:

Gil Vicente - FC Porto 0:1 (0:1)

Gól: 1. Lucho Gonzalez, ŽK: 90.+ Williams - 66. Paulo Assuncao, 87. Cesar Peixoto, 4112 divákov

Zostava FC Porto: Vitor Baia - Bosingwa, Pepe, Pedro Emanuel, Cesar Peixoto - Paulo Assuncao, Lucho Gonzalez, Ibson (46. Diego) - Lisandro Lopez (87. Hugo Almeida), Jorginho (84. Alan), Quaresma