Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Porazený tím bol spokojnejší ako víťaz

Domáci nepresvedčili. Poprad B vyhral nad Kluknavou 2:0. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 22. aug 2016 o 22:00

Nováčik piatej ligy Podtatranskej z Kluknavy prehral na ihrisku v Poprade-Veľkej 0:2.

POPRAD-VEĽKÁ. Hosťujúci hráči pricestovali do Popradu s jednoznačným zámerom inkasovať čo najmenej gólov a to sa im aj podarilo. Prehra 0:2 je pre novica súťaže malým víťazstvom.

„Do zápasu sme išli s tým, aby sme čo najmenej inkasovali. Sme radi, že sa nám podarilo ubrániť domácich. Bolo to o to náročnejšie, že bolo horúco. Dobre sme sa na to pripravili. Prehra o dva góly je pre nás prijateľný výsledok. Obrana fungovala celkom spoľahlivo. Pravdu povediac sme čakali, že inkasujeme viac gólov. V prvom polčase sme mali aj nejaké šance. V druhom sme už len bránili, bolo to už iba o kondičke. Pre našich mladých chlapcov to bola výborná škola. Verím, že nám to pomôže do budúcna,“ uviedol hrajúci tréner a kapitán TJ Nový život Kluknava Ján Richnavský.

Chce to oveľa viac

Popradčania sa napriek výraznej územnej prevahe gólovo presadili v stretnutí len dvakrát. V 13. minúte rozvlnil sieť Erik Šuľa, o desať minút neskôr Marko Lukáč.

„Spokojní môžeme byť iba s tromi bodmi. Súper k nám prišiel s jediným zámerom inkasovať čo najmenej gólov. Tomu podriadili celú svoju taktiku. Celé mužstvo bránilo na svojej polovici. Vychádzala im zdržiavacia taktika, my sme sa prispôsobili ich tempu hry. Obranný blok súpera sme mali viac rozbehať. Nehrali sme aktívne, s týmto nemôžeme byť spokojní. Napriek tomu sme mali niekoľko šancí. Hrajú za nás aj hráči, ktorí nedostávajú príležitosť v A-mužstve. Ich výkon by mal byť lepší a rozdiel v kvalite markantnejší ako bol v tomto zápase,“ zdôraznil tréner FK Poprad B Mikuláš Dvorožňák.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.