Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Popularitu NHL na Slovensku cítia aj Česi

Sportnet|15. okt 2003 o 22:30

Zvyšujúcu sa popularitu NHL u nás pocítili aj prevádzkovatelia českej internetovej stránky www.nhl.cz. „Naše internetové stránky navštevuje asi štyridsať percent Slovákov,“ hovorí jeden z tvorcov stránok Tomáš Hložánek. „Stránka existuje od roku 1997 ...

Zvyšujúcu sa popularitu NHL u nás pocítili aj prevádzkovatelia českej internetovej stránky www.nhl.cz. „Naše internetové stránky navštevuje asi štyridsať percent Slovákov,“ hovorí jeden z tvorcov stránok Tomáš Hložánek. „Stránka existuje od roku 1997 a slovenskí fanúšikovia sa o ňu vo väčšom začali zaujímať niekedy v roku 2000. Máme ohlasy zo Slovenska, ľudia sú vcelku spokojní, žiadajú rozhovory so slovenskými hráčmi a ďalšie zaujímavosti.“

Záujem bol taký veľký, že vytvorili aj slovenskú odnož stránky – www.nhl.sk, ale neskôr ju zrušili. „Museli sme ju zrušiť z kapacitných dôvodov, nestíhali sme,“ hovorí Hložánek.

Česká verzia sa dostala už na 16. miesto v TOP internetových stránkach v Českej republike, najúspešnejší mesiac v jej histórii bol tohtoročný apríl s 307-tisíc prístupmi.

Na stránkach pravidelne zverejňujú ankety, v ktorých zvykne hlasovať okolo tisíc ľudí. Pred dvoma týždňami v ankete s otázkou: „Ktorí európski hokejisti sú pre NHL najväčším prínosom?“ hlasovalo vyše 5-tisíc ľudí. V ankete s prehľadom vyhrali Slováci pred Čechmi, Rusmi, Švédmi a Fínmi.

Tvorcovia stránok pre veľký záujem zverejňujú štatistiky slovenských hokejistov v NHL aj osobitne, mená slovenských hokejistov v zostavách jednotlivých tímov pre lepšiu orientáciu píšu červenými písmenami (českých hokejistov modrými). (rf)

Súvisiace články