Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Popradských hokejistov trápi maródka

Sportnet|Publikované 26. jan 2009 o 23:00

Do nadstavbovej časti sa dnes prehupne hokejová Slovnaft extraliga. Základnú časť súťaže uzavreli popradskí hokejisti domácou prehrou s Trenčínom

(2:3), vďaka čomu sa vojaci na poslednú chvíľu prebojovali do prvej šestky. Naopak, už dávnejšie bolo jasné, že obaja podtatranskí zástupcovia (Poprad i Kežmarok) si zahrajú iba v skupine o 7. - 13. miesto.

POPRAD. V dueli proti Trenčínu nastúpili domáci bez viacerých kľúčových hráčov. Okrem dlhodobo zranených útočníkov Jarolína s Haščákom chýbali Kroták i Dora. Počas zápasu sa navyše zranil ďalší obranca Fabian. I to uľahčilo hosťom cestu za bodmi, ktoré tak veľmi potrebovali a napokon ich pod Tatrami aj získali.

"Pre nás to bol veľmi náročný zápas. Začali sme veľmi zle, dostali sme dva góly a naozaj to pre nás nevyzeralo dobre. Po prvej tretine sme si povedali, že takto to nemôže ísť ďalej, pretože v hre bolo všetko, náš postup, naše celosezónne úsilie. Chalani sa nabudili a prejav od druhej tretiny bol už celkom iný. Začali sme hrať aktívne, napádali sme súpera, vytvárali sme si šance. Veľmi dôležitý bol kontaktný gól. Sme radi, že sme takto pokračovali aj v tretej tretine, kde sme otočili výsledok. Keď sme sa dostali do vedenia, Poprad už nemal čas na súvislejší tlak. Sme šťastní, že to takto dopadlo. Celému mužstvu musím za dve tretiny poďakovať, bol to perfektný výkon, bolo tam srdce, hlava, všetko," konštatoval spokojný tréner Trenčína Július Pénzeš.

Hrali len prvú tretinu

Popradčania nepochopiteľne zahrali dobre iba v úvodnej tretine, a to na body stačiť nemohlo.

"Z nášho pohľadu sa dá kladne hodnotiť iba prvá tretina. Z nepochopiteľných príčin sme prestali hrať, chýbal nám pohyb, vôľa po víťazstve. Trenčín chcel získať tri body oveľa viac ako my a v tom nás súper predčil. Citeľne nám chýbali Kroták i Dora, zranil sa Fabian, maródmi sú i Jarolín s Haščákom. Sú to hráči, ktorých je ťažké nahradiť. Súperovi môžem len gratulovať. Musíme zdvihnúť hlavu, od začiatku nadstavby myslieť pozitívne a snažiť sa obstáť v nej čo najlepšie," uviedol asistent trénera Popradu Vladimír Turan.

Rozrastajúci sa lazaret

Už dnes sa kamzíci znova predstavia na svojom ľade, keď privítajú Žilinu. Z viacerých zranených hráčov však nemôžu počítať s návratom žiadneho z nich. "Fabian si natiahol slabiny a tiež to vyzerá na dlhšie zranenie. Jarolín a Haščák majú dlhodobejšie zranenia, René má podrôtovanú sánku, Marcel má zlomené zápästie. Kroták s Dorom majú narazené rameno," ozrejmil nepríjemnú situáciu v kádri V. Turan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.