Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Popradských divákov naďalej ubúda

Sportnet|Publikované 29. jan 2009 o 00:00

Najnižšia návšteva nielen prebiehajúcej sezóny na popradskom zimnom štadióne videla v utorok stretnutie prvého kola nadstavbovej časti skupiny o 7. -

13. miesto hokejovej extraligy medzi domácimi kamzíkmi a žilinskými vlkmi (3:2 po sn). Oficiálne bolo v AquaCity Hockey Aréne prítomných 745 divákov a na to si v hokejovom Poprade veru už dávno nepamätajú. Ak vôbec...

POPRAD. A to sa pritom hral tzv. šesťbodový existenčný zápas, keďže sa stretli susedia v tabuľke, ktorí bojujú v prvom rade o to, aby sa vyhli baráži o udržanie v súťaži.

"Určite sme chceli doma získať tri body. Už na začiatku zápasu to bolo veľmi ťažké, lebo hrať pred takmer prázdnymi tribúnami bez povzbudzovania je pre každého hokejistu ubíjajúce. Potrebujeme pomoc našich fanúšikov, ale tí na hokej nechodia. Ja osobne sa chodím pozerať na basketbal i futbal, keď môžem. Myslím si, že fanklub sám na to nestačí, a preto by som chcel aj touto cestou ľudí požiadať, aby nás prišli podporiť. Keď som bol mladší, bol som rád, keď som sa na hokej vôbec dostal a stál som na C tribúne v treťom rade. V tom čase boli domáce zápasy Popradu takmer pravidelne vypredané. Všetci vieme, že v tejto sezóne nie sme tam, kde by nás naši fanúšikovia chceli vidieť, ale taký je hokej," povedal nám dvojgólový strelec domáceho mužstva v zápase Dávid Skokan.

Zakaždým vyrovnával

Chvíle mladého dravého útočníka prišli v závere prvej i druhej tretiny, keď vyrovnával na 1:1 i 2:2. O všetkom potom rozhodol až v samostatných nájazdoch kapitán kamzíkov Igor Rataj.

"Pri prvom góle som mal poriadnu dávku šťastia, ani som nevedel, že som puk do bránky doklepol ja. Po strele Holečka sa mi ho podarilo trafiť a ten sa dokotúľal až za bránkovú čiaru. Druhý som dal potom, ako po vydarenom prvom striedaní Vandasa a následnej chybe hostí som sa dostal k puku, položil si brankára na ľad a zasunul puk za jeho chrbát. Som rád, že mi to vyšlo," ozrejmil D. Skokan.

Zajtra derby v Kežmarku

I keď aj na domáce zápasy druhého podtatranského zástupcu z Kežmarku chodí málo divákov, v prestížnom zajtrajšom derby možno očakávať dobrú kulisu.

"Vyzerá to tak, že v tejto sezóne chodia v Poprade ľudia iba na Kežmarok a v Kežmarku iba na Poprad, takže očakávam, že bude dobrá atmosféra a teším sa na to. Pokúsime sa získať tri body," dodal D. Skokan.

Súvisiace články