Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Popradský treťoligista i štvrtoligista von z hry

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

1. PFC Poprad - FK Krompachy 0:0, 2:4 na p. k.Pod Tatry zavítal húževnatý a bojovný súper s kvalitnou obrannou taktikou. Hostitelia začali od úvodu

1. PFC Poprad - FK Krompachy 0:0, 2:4 na p. k.

Pod Tatry zavítal húževnatý a bojovný súper s kvalitnou obrannou taktikou. Hostitelia začali od úvodu s náporom, vypracovali si niekoľko vyložených príležitostí, ale v koncovke ostali bezzubí. Po štvrťhodine aj skórovali, ale gól hlavný rozhodca neuznal pre postavenie mimo hry. Postupom času súper zo Spiša hru v poli vyrovnal a šikovnou defenzívou držal bezgólovú deľbu bodov až do prestávky. Po zmene strán sa obraz hry pohárového stretnutia nezmenil. Priebeh sa odvíjal väčšinou medzi šestnástkami a gólových príležitostí bolo poskromne. Občas pohrozili domáci, ale útočníci mali vychýlenú mušku. Keďže hráčov naďalej sprevádzali strelecké suchoty na obidvoch stranách až do záverečného hvizdu slušného merania síl, nasledovali strely z bieleho bodu. Na pokutové kopy sa strelecké šťastie naklonilo na stranu hostí, ktorí zvíťazili 4:2 a postúpili do štvrtého kola.

Pred 100 divákmi rozhodoval J. Onofrej. 1. PFC: Andreánsky - Polakovič, Tkáč, Kovalčík (64. Žemba), Chocholák - Kaprál, Pitoňák ml., Renner (75. Šimšaj), Kšenzakovič - Žifčák, Pitoňák st. KROMPACHY: Štovka - Lesňák, Ľ. Ontko, Mochlár, Zahuranec (65. Uličný) - Horváth, M. Ontko, Šmida, Kurilla - Pavlík, Tomašov.

TJ Cementár Turňa - FK Tatran Poprad-Veľká 4:2 (3:1)

Podtatranci cestovali na pohárové stretnutie v úlohe Goliáša. Obraz stretnutia ukázal, že aj papierový favorit sa dokáže niekedy potrápiť a cestu za víťazstvom mal veľmi náročnú. Už v úvodnej štvrťhodine sa dostali do tempa hostia a rýchlym gólom po kombinačnej akcii Húsanicu zaskočili Gemerčanov. Po tomto momente ožili aj domáci. Prepli na vyšší rýchlostný stupeň a v priebehu polhodiny dokázali otočiť skóre zápasu troma gólmi. Kuriozitou bol ale výkon dvanásteho domáceho hráča - rozhodcu, veď jeden gól padol z postavenia mimo hry a dva z jedenástky. Po obrátke sa hral zaujímavý a rýchly futbal. Hosťom sa podarilo v závere po peknej spolupráci Valluša nastreliť žrď a o minútu neskôr Kočiš znížil skóre na 2:3. Posledné slovo ale predsa patrilo domácim, ktorí využili nedorozumenie v obrannej línii a poistili svoje víťazstvo.

Góly: Mik. Sovič 2 (oba z 11 m), Korinek, Herceg - Kočiš, Húsanica. Pred 300 divákmi rozhodoval Ivanov. VEĽKÁ: Frank - Dravecký, Šoltýs, Rybár, Kalužák - Handzuš, Valluš, Šuster, Precák - Kočiš (87. Gallovič), Húsanica.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.