Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Popradskí mladíci naplno

Sportnet|Publikované 20. feb 2009 o 23:00

POPRAD. Uplynulý víkend odohrali svoje stretnutia popradskí starší mini žiaci a starší žiaci v basketbale. Obom tímom sa podarilo na domácej

palubovke zvíťaziť.

BK Poprad - AVE VODS Košice 33:29 (14:8, 6:8, 6:8, 7:5)

Body PP: Michal Lavko 9, Lukáš Kedzuch 8, Denis Bendík 6, Jakub Kubíček a Adam Adamčík po 4, Patrik Šuster 2.

BK Poprad - AVE VODS Košice 34:25 (16:6, 4:14, 4:0, 10:5)

Body PP: Lukáš Kedzuch 13, Michal Lavko 8, Denis Bendík 6, Adam Adamčík 4, Patrik Šuster 3.

Miroslav Knižka (tréner st. mini žiakov): "Chlapcom BK sa podarila odveta z prvej časti súťaže, kedy so súperom z Košíc prehrali o jediný bod. Víťazstvo je o to cennejšie, že pre chorobu chýbali traja hráči základnej päťky (František Závacký, Peter Horevaj, Jozef Michalák). V domácom prostredí chlapci predviedli zatiaľ svoj najlepší výkon a zaslúžene vyhrali. Oproti predchádzajúcim stretnutiam pridali na bojovnosti a v oboch stretnutiach urobili menej chýb ako ich súper. Pri menšej absencii hráčov je predpoklad, že sa bude výkonnosť družstva naďalej zlepšovať."

BK Poprad - Levoča 76:26

Domáci mladíci vstúpili do zápasu akosi ľahkovážne a prvé minúty nehovorili nič o tom, že hrajú proti sebe celky zo stredu a konca tabuľky. Veľa nevynútených chýb v útoku a v obrane, trpelo oko diváka ako i priebeh skóre. V polovici zápasu sa domáce družstvo odtrhlo od podpriemerného výkonu a začalo šliapať na plný plyn. Nepúšťali už hráčov Levoče do vyložených šancí, no aj tak v útoku stále dochádzalo k mnohým zbytočným chybám a porušeniam pravidiel. Faulov pribúdalo, na čo doplatil aj jeden z domácich hráčov Ondrejčík, keď si pri dopade po bloku vyvrtol členok. Záver už bol v plnej réžii domáceho celku, ktorý naháňal čo najvyššie skóre.

Jozef Pavlovič (tréner ml. žiakov): "Musím povedať, že v tomto zápase som bol sklamaný z výkonu celého družstva, no i potešený hrou niektorých jednotlivcov. Stále mi vadia chyby v niektorých prechodoch do útoku a obrany. Máme na čom pracovať, naše ciele sú jasné. Pre dobitie horných priečok tabuľky musíme pilne pokračovať v tom, čo sme začali."

BK Poprad - Levoča 104:15

Tento duel bol už úplne iný. Všetci domáci hráči sa akoby prvým zápasom dostali do hernej pohody, čoho dôkazom bol potlesk rodičov i trénera. Poprad Levoču k ničomu nepustil, čo sa odzrkadlilo na výške skóre. Všetci popradskí mladíci ťahali za jeden povraz a tým dokázali súpera prestrieľať o niekoľko tried.

Jozef Pavlovič (tréner ml. žiakov): "Konečne sme sa rozbehli. Náš stroj akoby v prvom zápase nemal palivo. V tomto už išiel ako hodinky. Musím vyzdvihnúť disciplinovanosť hry v obrane, okrem doskakovania aj rozmanitý útok. Hráči konečne premenili moje myšlienky na hru, akú chcem, aby produkovali. Potešil ma výkon Tomáša Turčana, mladých opôr Boloza a Macha, ako aj sympatické výkony Becka a Macka. Ostatní hráči zahrali svoj lepší štandard, s ktorým som bol tiež spokojný. Avšak pre hru o horné pozície v tabuľke potrebujeme výkony a zdravú drzosť všetkých hráčov kolektívu."

Súpiska BK Poprad: Minčák Maroš - kapitán, Ondrejčík Dávid, Macko Michal, Havelka Michal, TurčanTomáš, Boloz Patrik, Macho Andrej, Beck Daniel, Krejčí Jakub, Košický Samuel.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.