Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Popradskí kamzíci sa pohrali so Žilinou

Hladké víťazstvo. Poprad deklasoval Žilinu 7:1. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 1. dec 2013 o 23:00

Žilina sa musela skloniť pred kamzíkmi z Popradu, ktorí ich na svojom ľade vyprášili 7:1.

S ďalším debaklom schádzali z ľadu žilinskí hokejisti. Po piatkovej domácej prehre s Banskou Bystricou (0:6) sa včera museli skloniť pred kamzíkmi z Popradu, ktorí ich na svojom ľade vyprášili 7:1.

POPRAD. Po vyrovnanej prvej tretine sa od druhej časti stretnutie začalo meniť na exhibíciu domácich hráčov.

Tí sa po dvoch góloch Tomáša Sýkoru na 3:1 dostali do hernej pohody a na ľade jasne dominovali.

Výsledkom toho bolo najvyššie víťazstvo Popradčanov v prebiehajúcom ročníku. Prvý hetrik v sezóne zaznamenal útočník prvej popradskej formácie Adam Lapšanský.

S popradským dresom sa úspešne rozlúčil český obranca Jaroslav Kasík, ktorý sa už dnes bude hlásiť v prvoligových Českých Budějoviciach.

„Keď sa podarí vybaviť všetky formality transferu, mohol by som za České Budějovice nastúpiť už v najbližšom zápase. Dohoda s Popradom bola taká, že ešte odohrám piatkové stretnutie vo Zvolene i toto domáce so Žilinou, hoci už od stredy bolo viac-menej jasné, že odchádzam. Na prípadné zranenie som radšej ani nemyslel, nerobil som si z toho ťažkú hlavu. Sľúbil som vedeniu, že ešte odohrám tieto dva zápasy, tak som do toho šiel,“ povedal po svojom rozlúčkovom súboji v drese s kamzíkom na hrudi Jaroslav Kasík.

Jeho nový zamestnávateľ o tom vedel. Keďže v popradskej obrane chýba zranený Štefan Fabian, podmienkou vedenia HK Poprad bolo, že Kasík ešte nastúpi vo Zvolene, aj doma proti Žiline. „V Českých Budějoviciach s tým súhlasili,“ ozrejmil Kasík.

Na góly radšej nahráva

Odchovanec Sparty Praha si posledný zápas na popradskom ľade užil a spod Tatier odchádzal s dobrými pocitmi.

„Bolo to dnes super a som rád, že odchádzam s čistým štítom a čistým svedomím. Veľmi ma teší, že končím po takomto víťaznom zápase,“ s úsmevom konštatoval Jarda, ktorý si proti Žiline pripísal na svoje konto už trinástu asistenciu v sezóne.

Gól však nedal ani jeden. „Vôbec ma to nemrzí. Radšej na góly nahrávam, z toho mám väčšiu radosť,“ dodal Jaroslav Kasík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.