Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Popradskí hostitelia valcovali

Sportnet|Publikované 9. feb 2009 o 23:00

V telocvični SOÚ-strojárskeho v Poprade-Matejovciach sa uskutočnil mládežnícky futbalový turnaj v kategóriách starších a mladších žiakov, ktorého

hlavným usporiadateľom bola FAM Poprad. Na športovom podujatí sa zúčastnilo spolu osem kolektívov zo štyroch klubov z podtatranského regiónu. Tie boli rozdelené do dvoch skupín podľa jednotlivých vekových kategórií, v ktorých si zmerali sily každý s každým.

POPRAD. Futbalové talenty sa takmer v každom dueli postarali o zaujímavý ofenzívny a bojovný futbal, ktorý navyše zdobila vysoká strelecká produktivita hráčov. Celý priebeh atraktívnej športovej akcie sa niesol v priateľskom duchu fair-play, o ktorý sa postarali po každej stránke všetky zúčastnené tímy. Hlavným cieľom tohto turnaja bolo predovšetkým vo vzájomnej konfrontácii prenechať mladým futbalistom preukázať svoje futbalové nadanie a prednosti, ktoré doposiaľ získali.

FAM Poprad dominovala

V kategórii starších žiakov sa po nesmierne vyrovnaných súbojoch podarilo vďaka výhre nad rivalom z Levoče uhájiť prvenstvo hostiteľskému kolektívu FAM Poprad. V kategórii mladších žiakov sa zaslúženými víťazmi stali taktiež talenty z FAM Poprad, ktoré v každom dueli boli pri streleckej chuti a nenašli v nich žiadneho premožiteľa. Zisk tohto dabl jasne potvrdzuje skutočnosť, že vo FAM Poprad sa kladie na poctivú a kvalitnú výchovu budúcich futbalistov veľký dôraz. Dosiahnuté pozitívne výsledky sú potom iba výrazným odrazovým mostíkom do ďalšej aktívnej činnosti tejto populárnej futbalovej akadémie v Poprade. Veľkým pozitívom tohto halového turnaja bola najmä jeho vysoká spoločenská úroveň, o ktorú sa postarali nielen realizačný tím FAM, ale aj sponzori a rodičia, pretože bez nich by bolo zorganizovanie takejto akcie nesmierne náročné. Na záver športového podujatia vyhlásili organizátori aj trojice najlepších jednotlivcov v oboch vekových kategóriách. U starších žiakov sa najlepším hráčom stal Matúš Knurovský z FAM Poprad, najproduktívnejším strelcom bol Tomáš Ferenc z FK 05 Levoča a cenu za najkvalitnejšieho brankára si odniesol jeho spoluhráč Filip Salanci. U mladších žiakov sa najlepším hráčom stal Samuel Bašista z FK 05 Levoča, najproduktívnejším strelcom bol Jozef Marko z FAM Poprad a cenu za najkvalitnejšieho brankára si odniesol jeho spoluhráč Štefan Vaško.

Výsledky - st. žiaci: FAM Poprad - FK 05 Levoča 2:1, góly: Knurovský, Blaško - Vajko, Sp. Bystré - FK Svit 2:2, góly: Mičko, Oravec - Galschneider, Novobilský, FK 05 Levoča - FK Svit 10:3, góly: Ferenc a Závacky po 3, Mlynarčík a Težbír po 2 - Trajteľ 2, Jaroš, FAM Poprad - Sp. Bystré 3:4, góly: Knurovský, Ištvanko, Hazrolli - Filo 3, Oravec, Sp. Bystré - FK 05 Levoča 0:5, góly: Bango a Ferenc po 2, Kačír, FAM Poprad - FK Svit 8:3, góly: Blaško, Knurovský, Hazrolli a Rokos po 2 - Mlynský 2, Trajteľ.

1. FAM Poprad320113:86

2. FK 05 Levoča320116:56

3. Sp. Bystré31116:104

4. FK Svit30128:201

Pozn.: O víťazovi rozhodol vzájomný zápas.

Ml. žiaci: FAM Poprad - FK 05 Levoča 4:1, góly: Marko a Mikita po 2 - Bašista, Sp. Bystré - Svit 1:6, góly: Šulík - Novotný 2, E. Jackovič, M. Jackovič, Stromček, Kušmírek, FK 05 Levoča - FK Svit 3:0, góly: Čeremuga, Bašista, Zumer, FAM Poprad - Sp. Bystré 6:0, góly: Vaško 2, Polakovič, Marko, Ilavský, Mikita, Sp. Bystré - FK 05 Levoča 1:1, góly: Mičko - Zumer, FAM Poprad - FK Svit 4:2, góly: Marko, Polakovič, Pinjatič, Hazrolli - Kolesár, Kušmírek.

1. FAM Poprad330014:39

2. FK 05 Levoča31115:54

3. FK Svit31028:83

4. Sp. Bystré30122:131

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.