Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Popradskí futbalisti začali prípravu bez Bendíka

Začali s elánom. Popradčania už zarezávajú v príprave. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 8. jan 2016 o 23:00

S veľkou chuťou vybehli na umelú hraciu plochu v Poprade-Veľkej futbalisti druholigového FK Poprad.

Úvodný tréning zimnej prípravy absolvovali bez svojho kapitána Matúša Bendíka, ktorý si to namieril k protinožcom.

POPRAD. Opora zadných radov Popradčanov odlieta už zajtra za prácou, štúdiom i futbalom do ďalekej Austrálie.

„Po jeseni sme na piatom mieste tabuľky a na jar to chceme ešte zlepšiť. Máme pred sebou dva mesiace prípravy. Verím, že náš herný prejav bude na jar ešte lepší. Máme tu chlapcov, s ktorými sme pracovali na jeseň. Výrazným oslabením je odchod Bendíka do zahraničia. Určite pracujeme aj na nejakých príchodoch. Konkrétnejší ale zatiaľ nebudem,“ povedal tréner FK Poprad Pavol Mlynár.

Ako zdôraznil, nahradiť stratu Bendíka nebude vôbec jednoduché.

„Matúš má určite svoju hernú kvalitu, bol aj lídrom v kabíne. Je to pre nás výrazné oslabenie. Musíme sa s tým zrovnať. Ďakujeme mu, u nás má dvere vždy otvorené.“

Sústredenie v maďarskom Lipóte

Zimná príprava nie je u futbalistov príliš obľúbená. Pre každého z nich je však nevyhnutná.

„Prvý mesiac absolvujeme v domácich podmienkach. Budú to veci kondičného aj herného rázu. Máme tam štyri prípravné zápasy. Vo februári nás čaká aj herné sústredenie v maďarskom Lipóte,“ priblížil program zimnej prípravy popradský kouč.

Po dlhých rokoch čakania sa v Poprade konečne dočkali zimnej prípravy v kvalitných podmienkach na ihrisku s umelou trávou v Poprade-Veľkej.

„Je to veľká pomoc, rozsvietime si a trénujeme. Ja som to síce tu v Poprade nezažil, ale viem od asistentov, že museli cestovať po okolí. Hlavne v zimnom období to nie je príjemné,“ poznamenal Mlynár.

Prvoradým cieľom jeho družiny je vybojovať si v úvode jarnej časti účasť v najlepšej šestke a tým aj konfrontáciu s najlepšími druholigovými tímami zo západu.

„Sústredíme sa hlavne na prvé štyri zápasy jarnej časti, v ktorých chceme potvrdiť prvú šestku. Prvá šestka západnej časti je veľmi kvalitná, tešíme sa na tú konfrontáciu. Keď splníme cieľ A, čaká nás veľa kvalitných zápasov,“ uzavrel Mlynár.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.