Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Popradskí futbalisti v derby so Spišiakmi ukázali charakter

Dvojgólový hrdina. Ujčík (vpravo) skóroval proti Spišiakom dvakrát. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 18. apr 2016 o 22:00

Po prvom polčase prehrávali v derby so Spišiakmi 1:2, no napokon stretnutie otočili.

Silné morálno-vôľové vlastnosti a charakter ukázali futbalisti druholigového FK Poprad. Po prvom polčase prehrávali v derby so Spišiakmi 1:2, no napokon stretnutie otočili, hoci celý druhý polčas hrali o jedného muža menej.

POPRAD. Prvý polčas nezastihol domácich v hernej pohode. Hoci na úvodný gól Lukáša Kováča odpovedal Róbert Ujčík vyrovnávajúcim presným zásahom, v jeho samom závere „vyrobil“ Jozef Tropp pokutový kop, ktorý Kováč bezpečne premenil.

Navyše videl červenú kartu, a tak celý druhý polčas museli domáci hrať v početnej nevýhode.

„Pre Spišiakov je to nespravodlivá prehra. Hostia boli v prvom polčase aktívnejší. Najväčší problém nám robil pohyb troch stredových hráčov, ktorých sme si nevedeli rozobrať. V každom súboji sme boli neskoro, súper viedol úplne zaslúžene. Naopak, v druhom polčase sa mužstvo nevzdalo ani za nepriaznivého stavu, ani v početnej nevýhode. Po prestriedaní sme využili z minima maximum. Hráči po obrátke odovzdali na ihrisku úplne všetko, padli po ňom ako podťatí. Išli na krv, bolo to o morálnych silách,“ hodnotil tréner FK Poprad Pavol Mlynár.

[content type="avizo-clanok" id=" 8172845" url-type="sme-article"][/content]

Súpera mali zaklincovať

Spišiaci si po zápase mohli spytovať svedomie. Po výbornom prvom polčase mali všetky tromfy v rukách, no vedenie ani výhodu o jedného hráča v poli naviac nevyužili.

„Po tomto zápase sa mi veľmi ťažko hľadajú slová. Stretnutie sme stratili svojimi chybami. Dlho mi bude trvať, kým strávim túto prehru. Odohrali sme výborný prvý polčas, po ktorom sme zaslúžene viedli. Po obrátke sme mali súpera zaklincovať, no stal sa opak. Nepremenili sme niekoľko dobrých príležitostí a súper to využil. Nemyslím si, že Poprad vyhral dnes zaslúžene, no vždy vyhrá ten, kto strelí viac gólov,“ skonštatoval tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.