Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Popradskí futbalisti už zaberajú v Spišskej Belej

Tréner Vladimír Lajčák. Popradskí futbalisti menia domáce prostredie za Spišskú Belú. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 15. jan 2013 o 23:00

Futbalisti treťoligového FK Poprad odohrajú všetky svoje domáce majstrovské zápasy v Spišskej Belej.

Netradičnú zimnú prípravu absolvujú futbalisti treťoligového FK Poprad, ktorým po jeseni patrí 12. priečka tabuľky. Jarnú odvetu odštartujú súbojom s MFK Košice B 9. marca na pôde súpera. Všetky svoje domáce majstrovské zápasy odohrajú Popradčania na umelej hracej ploche v Spišskej Belej.

POPRAD. Dovtedy ich čaká ešte dlhá zimná príprava, ktorej druhú fázu odštartovali Podtatranci 7. januára v domácich podmienkach.

Tréningové jednotky v Poprade už kombinujú aj s prípravou na umelej tráve v Spišskej Belej, ktorá sa stane ich prechodným domovom.

„Využívame posilňovňu SPŠ Poprad, tartanovú dráhu ZŠ Jarná i popradský futbalový štadión. Prezliekame a sprchujeme sa však na blízkych tenisových kurtoch, nie v priestoroch futbalového štadióna. Dvakrát do týždňa chodíme na tréningy do Spišskej Belej. Našou ambíciou je zvládať resty z jesene a odohrať dobrú jar, aby sme sa pohybovali v bezpečných vodách tabuľky. Chceme ukázať dobrý futbal s oveľa lepšou koncovkou ako na jeseň,“ povedal nám tréner FK Poprad Vladimír Lajčák.

Jeho zverenci by mali v zimnej príprave odohrať celkovo dvanásť zápasov, z toho desať na umelej tráve v Spišskej Belej.

Už minulý týždeň mali hrať s Lipanmi, ktoré však meranie síl napokon odriekli. Stretnúť by sa mali s mužstvami z najbližšieho okolia (L. Mikuláš, D. Kubín, Svit, V. Tatry, Sp. N. Ves).

Kočiš ukončil hráčsku činnosť

Hráčsky káder sa v porovnaní s jeseňou výrazne nezmenil. Súťažnú činnosť ukončil Anton Kočiš, ktorý sa stal trénerom dorastu. Z hosťovania zo Spišskej Novej Vsi sa vrátil Mário Tropp.

„Skúšame niektorých nových hráčov z okolia. Uvidíme, ako sa prejavia, či nám budú vedieť pomôcť. V príprave sme momentálne spojili A i B-mužstvo, takže trénuje okolo 22 až 24 hráčov. Do prípravy sa zatiaľ nezapojili všetci hráči B-mužstva, očakávam, že tento týždeň dôjde k náprave. Tí, ktorí sa neprebojujú do A-mužstva, budú hrávať šiestu ligu za 'béčko',“ naznačil Lajčák.

Črtá sa dlhodobejšia perspektíva

Realizačný tím FK Poprad ostáva v nezmenenej podobe, hoci po jeseni sa nahlas hovorilo o zmene.

„V Poprade, ako je už zvykom, chýbali peniaze. Mesto, ktoré nám na jeseň veľmi pomohlo, si to kvôli obmedzeniu rozpočtu v jarnej časti nemôže dovoliť. Pomáhať bude iba mládeži. Po intenzívnych rokovaniach sa však ukazuje, že budeme mať sponzora, ktorý chce s nami spoluprácu na dva a pol roka s perspektívou rastu a postupu. Je už len na nás, aby sme naplnili ambície sponzora,“ prezradil pozitívnu správu pre celý popradský futbal Lajčák.

Prechodnej zmeny domáceho prostredia sa kouč Popradu neobáva.

„Volili sme si to dobrovoľne, lebo nepredpokladám, že by nás niekto vo februári, marci pustil na trávu. V Spišskej Belej máme vytvorené konštantné, kvalitné podmienky. Patrí im vďaka za to, že nám vo všetkom vyšli v ústrety. Je to veľmi pragmatická spolupráca,“ dodal Lajčák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.