Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Popradskí futbalisti potešili svojho trénera

Tréner Šturma. S výkonom Popradu v Rimavskej Sobote bol spokojný. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 6. nov 2016 o 10:39

V Rimavskej Sobote udreli v závere polčasov.

POPRAD. Futbalisti druholigového Popradu vyhrali v Rimavskej Sobote 2:0, keď gólovo udreli v závere oboch polčasov.

V 41. minúte sa z pokutového kopu presadil Vladislav Palša, v 90. minúte poistil hosťujúci triumf Szymon Gruca.

„Bol to zápas na horúcej pôde, kde sa body získavajú ťažko. Nebolo to jednoduché. Všetci chlapci predviedli maximálne nasadenie, chcem ich pochváliť za tímový výkon. Plnili všetko na jednotku. Hralo sa na podmočenom teréne, bol to bojovný výkon, nedalo sa veľmi kombinovať. Do vedenia sme išli po pokutovom kope za ruku v šestnástke. V druhom polčase sme si vytvorili viac šancí. Bilas trafil žrď, Jusufi šiel sám na brankára, ale zle to vyhodnotil. Druhý gól sme dali po krásnej akcii. Naše víťazstvo je zaslúžené,“ uviedol tréner FK Poprad František Šturma.

Odčinili domáce zakopnutie

Trénera Podtatrancov potešilo, že jeho zverenci odčinili domácu prehru so Spišskou Novou Vsou, po ktorej nešetril kritikou do vlastných radov.

„Dlho to bolo dosť nervózne, nehrali sme v pokoji. Upokojili sme sa až po vedúcom góle. Neurobili sme žiadnu hrubú chybu. Domácich sme nepustili k ničomu vážnejšiemu. Po zápase so Spišskou Novou Vsou bolo potrebné zvýšiť hlas, hráči si to vzali k srdcu. Chválim ich prístup, ktorý bol na sto percent. Čakajú nás ešte dva ťažké zápasy, ktoré potrebujeme zvládnuť,“ zdôraznil popradský kouč.

Maródi sa postupne vracajú

V Rimavskej Sobote chýbala na popradskej súpiske pätica hráčov (Peciar, Poliaček, Alekos, Gallovič, Huszárik).

„Do zostavy sa vrátil Palša, ktorý vytvoril stopérsku dvojicu so Šuľom. Chlapci to zvládli, odviedli slušný výkon. Tešíme sa už na koniec sezóny, aby sa hráči dali zdravotne do poriadku. Teraz sa sústredíme na to, aby sme v zostávajúcich dvoch zápasoch získali šesť bodov,“ uzavrel František Šturma.

Súvisiace články