Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Popradské dievčatá druhé, chlapci tretí

Sportnet|Publikované 2. okt 2007 o 22:00

POPRAD. Predposledný septembrový víkend patril v telocvični ZŠ Komenského v Poprade medzinárodnému turnaju v minibasketbale žiakov šiestych

ročníkov.

Turnaj začal v piatok slávnostným otvorením a sľubom športovcov. V jubilejnom XV. ročníku si zmerali svoje sily žiaci z maďarského Mezoberény, poľského Krakova a slovenské družstvá z Košíc, Spišskej Novej Vsi a Popradu. Na slávnostnom vyhodnotení v nedeľu boli vyhlásené výsledky a odovzdané ceny. V kategórii žiačok zvíťazili hráčky zo športového klubu ABOVIA 96 Košice, striebro získali dievčatá zo ZŠ Komenského v Poprade, bronz obhájili basketbalistky z Krakova. Štvrté miesto patrí žiačkam z Mezoberény. Za najlepšie hráčky turnaja boli vyhlásené Cabanová z Košíc, Lavríková Silvia z Popradu, Piechta z Krakova a Dinya z Mezoberény.

V kategórii žiakov boli zlatí chlapci z Krakova, druhé miesto patrí ŠK STEZ Spišská Nová Ves, tretí skončili basketbalisti z popradskej ZŠ Komenského a štvrté miesto obsadili žiaci z Mezoberény. Najlepšími hráčmi turnaja sa stali Wlodarczyk z Krakova, Bigoš zo Spišskej Novej Vsi, Bachan z Popradu a Kardos z Mezoberény. V marci budúceho roku sa športovci stretnú v maďarskom Mezoberény. Všetci sa už teraz tešia na XVI. ročník turnaja opäť o rok v Poprade.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.