Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Popradské basketbalistky sa do extraligy napokon prihlásili

Popradské basketbalistky budú pokračovať v najvyššej súťaži žien. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|Publikované 2. júl 2018 o 16:48

Podarilo sa im dať dokopy predbežný rozpočet.

POPRAD. Situácia v ženskom basketbalovom klube BAM Poprad bola ešte pred pár dňami neistá a mnohé naznačovalo, že Popradčanky čaká podobný osud ako Good Angels Košice.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo vedenie popradského klubu zvažovalo neprihlásiť družstvo do extraligy žien, boli problémy pri tvorbe rozpočtu.

Tie sa však v poslednej chvíli podarilo aspoň čiastočne vyriešiť a tak bude ženská najvyššia súťaž pod Tatrami aj v nasledujúcej sezóne.

„Diskutovali sme s potencionálnymi partnermi, našimi podporovateľmi a občanmi mesta, ktorým nie je basketbal ľahostajný. Na poslednú chvíľu sa nám podarilo vyskladať základ rozpočtu pre nasledujúcu sezónu a to bol hlavný impulz, vďaka ktorému sme sa mohli zodpovedne rozhodnúť a podať prihlášku do extraligy žien. Teraz budeme ďalej pracovať na skladaní rozpočtu,“ povedal športový riaditeľ klubu Michal Weinciller.

Situácia s halou naďalej komplikovaná

Rozpočet klubu je tvorený z dvoch hlavných častí.

„Z jednej strany ide o dotácie od mesta, ktoré rozdeľuje financie na šport, či už mládežnícky alebo dospelý. Zvyšok sú zdroje z privátnej sféry. Mesto zároveň poskytuje priestory ako športoviská.“

Okrem finančného hľadiska ostáva ešte vyriešiť situáciu s halou – Arénou Poprad, v ktorej síce môžu Popradčanky naďalej hrať i trénovať, avšak nie v dostatočnom rozsahu.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články