Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Popradská rezerva chce ešte ponaháňať lídra zo Solivaru

Sportnet|Publikované 10. nov 2006 o 23:00

Poprad/Veľká - Zápas dvoch rozdielnych polčasov sledovali diváci v Poprade/Veľkej, kde sa v uplynulom kole V. ligy skupiny S-Z stretli domáci Poprad

B a Miklušovce. Hostitelia napokon vyhrali rozdielom triedy (3:0), no po polčase bol stav nerozhodný 0:0.

Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný. Mali sme dobrú príležitosť na to, aby sme išli do vedenia, žiaľ, nevyužili sme to. V druhom polčase nás domáci zaskočili lepším pohybom, boli technickejší, bojovnejší v útoku a vytvorili si viac šancí a zaslúžene zvíťazili. Napriek tomu, že som hráčov cez prestávku upozorňoval na to, že domáci po obrátke určite pridajú, nechali sme sa zatlačiť. Keď sme dostali dva góly, už bolo ťažké hráčov nejako morálne povzbudiť, uviedol na margo stretnutia tréner hostí Marián Bartek.

Domáceho lodivoda Juraja Kšenzakoviča povinné víťazstvo samozrejme potešilo, i keď sa vôbec nerodilo ľahko a predovšetkým v prvom polčase jeho zverenci zaostali za očakávaním. Myslím si, že prvý polčas ovplyvnilo chladné počasie i studený vietor. Po minulotýždňovej výhre v Solivare si asi hráči mysleli, že víťazstvo príde samo. Presvedčili sme sa, že bez pohybu a strely na bránu sa ani doma nedá vyhrávať. Po prestriedaní sme v druhom polčase začali hrať behavejší a kombinačnejší futbal s určitým nasadením. Súper však mal svoju kvalitu a výsledok 3:0 nie je úplne adekvátny. Za druhý polčas sme si ale zaslúžili vyhrať, uviedol J. Kšenzakovič, ktorý vyzdvihol predovšetkým hru skúseného Kavku, ktorý bol opäť hlavným ťahúňom popradského kolektívu.

Ondreja máme v kádri práve preto, že keď to mužstvu nejde a treba nám dať gól, aby nám pomohol a aby mladým chlapcom ukázal hlavne premieňaním gólových šancí a ich pripravovaním, ako sa to má robiť. Po jeho prihrávke dával prakticky do prázdnej brány prvý gól Smižanský, druhý sám Ondrej Kavka dal. Bodaj by mu zdravie slúžilo a mohol hrať čo najdlhšie, lebo mladí chlapci sa majú od neho stále čo učiť, zdôraznil kouč popradskej rezervy, ktorá sa v zajtrajšom predohrávanom derby stretnutí predstaví opäť na svojom ihrisku proti Hranovnici, teda mužstvu, kde J. Kšenzakovič niekoľko sezón ako tréner pôsobil. Každý zápas so súperom z nášho okresu je pre nás prestížny. Mal by to byť sviatok pre celé toto okolie. Hranovnica sa v posledných kolách vzchopila, doplnila káder a tak ju určite nemôžeme podceniť. Keďže som v tomto klube pôsobil a zachránili sme tam túto súťaž, bolo by i pre mňa osobne sklamaním, keby bola Hranovnica pokračovala v tých zlých výsledkoch z úvodu sezóny. My však doma musíme a potrebujeme vyhrávať, aby sme ešte Solivar na čele tabuľky ponaháňali, dodal J. Kšenzakovič.