Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Popradčanky vyzvú Ružomberok

Čaká ich Ružomberok. Popradčanky nezvládli zápas na Slovane. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 21. mar 2016 o 23:00

Extraligové basketbalistky Popradu si v prvom kole play-off zmerajú sily s Ružomberkom.

Rozhodla o tom ich sobotňajšia prehra na Slovane.

POPRAD. V prípade víťazstva v hlavnom meste by skončil BAM Poprad na piatej priečke a narazil by na štvrtý Šamorín.

Túto misiu však zverenky Igora Skočovského nesplnili, skončili na šiestom mieste a čaká ich tretí MBK Ružomberok.

„Tento zápas sme absolútne nezvládli, hoci sme sa na to veľmi poctivo pripravovali. Vybuchli sme v druhej štvrtine, kde sme zlyhali v individuálnych činnostiach v obrane i v útoku. Do rúk i do hláv sa nám vkradla neistota. Zlyhala individuálna zodpovednosť. Je to veľká škoda, lebo sme pokazili dojem, ktorý sme dlho budovali. Ukrátili sme sa o možnosť popasovať sa so Šamorínom. Som veľmi sklamaný, lebo vnútorne som bol presvedčený, že to zvládneme. Musíme sa pozbierať, nepodali sme výkon, na ktorý máme,“ smutne skonštatoval po prehre v Bratislave tréner BAM Poprad.

Zázrak nemožno očakávať

Proti vysokému favoritovi série neočakáva zázrak.

„Čaká nás Ružomberok, ktorý je veľmi silný. Ťažko hovoriť o tom, či sa o niečo pokúsime. Play-off je zaujímavé aj tým, že sa môže udiať prekvapenie. Určite to ale nemôžeme očakávať hrou, ktorú sme teraz predviedli. Budem rád, keď sa naša psychika vráti tam, kde by mala byť. Ide o to, aby hráčky plnili na ihrisku to, čo majú. Čo to prinesie, uvidíme v zápasoch, ktoré nás čakajú,“ dodal Skočovski.

Prvý zápas prvého kola play-off, ktoré sa hrá na dve víťazstvá, je na programe v stredu v Ružomberku, druhý sa odohrá v sobotu v Poprade.

Výsledok – sobota: BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 67:51 (42:28), najviac bodov PP: Petríková 21, Hadačová 11, Dubeňová 10.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.